Klikněte a napište nám e-mail!

Štýrský Hradec ukazuje moderní design mezi zvířaty

Ukázka z výstavy Selected 2017 ve Štýrském Hradci

V rakouském Štýrském Hradci byla otevřena výstava Selected 2017, která se zde pravidelně každoročně konána, aby místním ukázala inspirace z celého světa od slavných či méně slavných designérů. V prostorách Přírodopisného muzea najdeme mezi běžnými exponáty moderní design od produktového designu až po nábytek.

Selected je kurátorovaná výstava současného designu, která celkem prezentuje 150 projektů od 43 designérů a designérských studií. Díky pozoruhodnému propojení expozic místního Natural History Museum s designem se návštěvníci dostanou k velmi kýženému propojení jazyka formy s materiály a přírodou. Kámen, dřevo, krystaly, přírodní vlákna či kov najdeme nejen v samotném muzeu, ale i jako použité materiály v exponátech designerů.

Ukázka z výstavy Selected 2017 ve Štýrském Hradci Ukázka z výstavy Selected 2017 ve Štýrském Hradci vystava-selected-3.jpg Ukázka z výstavy Selected 2017 ve Štýrském Hradci

Až do 28. května tak můžete navštívit výstavu nejaktuálnější tvorby designérů a designérských studií z asi dvacítky zemí, mimo jiné například i Dan Yeffet, Job van der Berg, Lex Pott, Meret Probst, Nao Tamura, Numéro 111, Philippe Malouin, Rive Roshan či Studio Berg. Vstupné je devět euro, tedy asi 240 českých korun.

Čtěte další články na téma výstava a Rakousko

Foto a zdroj: Museum Joanneum

Článek ze dne: 8.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588