Děkujeme za přízeň nám i designu!

Open House Praha otevírá 40 nepřístupných budov

Open House Praha 2017: Port X

V hlavním městě probíhá druhým dnem úspěšný 3. ročník festivalu Open House Praha, který po dva víkendové dny otevře více než 40 běžně nepřístupných budov a prostorů. Podívat se můžete například do kanceláří Avast či Ackee, Libeňského plynojemu, na Masarykovo nádraží či plovoucího domu Port X. Patronkou a tváří festivalu je architektka Eva Jiřičná.

“Letos otevřeme 11 nových budov a prostorů. V rámci programu chceme upozornit i na místa, která nejsou tvořena jen budovami, ale jsou důležitou součástí městského prostoru. Například téměř zapomenutý evangelický hřbitov ve Strašnicích, jenž ustál několik pokusů o likvidaci a je kulturní památkou,” říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Open House Praha 2017: Port X Open House Praha 2017: Ackee Open House Praha 2017: Etnetera Open House Praha 2017: Quadrio

Mezi více než 40 zpřístupněnými budovami najdeme Dům módy na Václavském náměstí, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Národní dům, sídlo Českého rozhlasu Regina a Region v Karlíně, Winternitzova vila nad Smíchovem, vila Lanna v Bubenči, vinařství Salabka v Troji, základní škola Duhovka, společenské centrum Bethany, sídlo společnosti Sazka, nádraží Praha-Bubny či Velodrom na Třebešíně.

Open House Praha 2017: Velodrom Open House Praha 2017: Avast Open House Praha 2017: Main Point Karlín Open House Praha 2017: Nákladové nádraží Žižkov

Zpřístupněny jsou i některé nové kanceláře jako například interiéry technologické společnosti Ackee v karlínském Danube House, nové sídlo společnosti Seznam v Paláci Křižík II, kanceláře společnosti HBO Europe v  Parních mlýnech, kanceláře společnosti Etnetera v téže budově, Enterprise Office Center fungující jako sídlo Avast Software či kancelářská budova Main Point Karlín. Vstup do všech budov je zdarma, do některých budov je třeba registrace.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Open House Praha

Článek ze dne: 14.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588