2. června 2017 –– události –– Ondřej Krynek

Byli vyhlášeni vítězové 22. ročníku mezinárodní soutěže Mladý obal (Young Pakcage), který měl letos hravé téma Open & Play. Své návrhy přihlásilo 744 designérů z 57 zemí. Oceněni byli krom českých a slovenských také zahraniční designéři. Vyhrál český obal na malířskou štětku a slovenský obal na lentilky.

Soutěž Mladý obal je tradičně rozdělena do dvou kategorií na studenty středních škol a studenty vysokých i vyšších odborných škol. Věkový limit soutěžícího je pak stanoven na 30 let. Letošním absolutním vítězem a cenu Model Obaly Prize si odnesla Kateřina Pucmannová ze Západočeské univerzity v Plzni. Navrhla obal na malířské štětky a štětce, ze kterého si hravě složíte malířskou čepici. První místo v kategorii středních škol získala Barbora Semanová z Košic za obal na lentilky, který slouží jako hrací kostka.

Druhé místo ve vyšší kategorii získal maďarský designér Zita Sirán za obal na mléko, jen slouží jako hra, v kategorii středních škol česká designérka Anna Dvořáková za obal na mléčný nápoj. Třetí místo ve vyšší kategorii si odnesl britský designér Thomas Lavin za obal na nářadí z kartonu a v kategorii středních škol Dora Kolářová za obal se skákací gumou.

Uděleny byly také dvě speciální ceny. Ve vyšší kategorii ji získala Anna Kapi z Maďarska za obal na slunečnicová semínka sloužící jako krmítko pro ptáky a v nižší kategorii středních škol kanadská dvojice Jamie Zabarte & Adrian Sutherland za obal na kopačky, který se promění ve fotbalové hřiště.