Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje urny od mladých českých designérů

Ukázka z výstavy pohřebních schránek Acheron v galerii Kvalitář

V pražské galerii Kvalitář byla otevřena výstava Acheron, která nabízí pohřební schránky od mladých českých designérů. Až do 2. srpna zde budete moci zhlédnout rozdílné přístupy k tomuto netradičnímu produktovému designu. Svůj design schránek zde vystavuje Roman Kvita, Linda Vránová, Sebastian Sticzay, Zuzana Knapková, Martin Chmelař a skupina Ke kořenům.

Roman Kvita a Pavlína Kvitová představují své urny z projektu URNYY, které kombinují designérský a sochařský přístup. Do jejich uren je možné navíc zakomponovat citát nebo báseň. Zuzana Knapková vystavuje urny pro páry se dvěma nádobami z kolekce nazvané Spolu. Důstojný odpočinek v elegantním provedení nabízí urna Family Chapel, kterou navrhl a vystavuje Sebastian Sticzay.

Ukázka z výstavy pohřebních schránek Acheron v galerii Kvalitář Ukázka z výstavy pohřebních schránek Acheron v galerii Kvalitář Ukázka z výstavy pohřebních schránek Acheron v galerii Kvalitář Ukázka z výstavy pohřebních schránek Acheron v galerii Kvalitář

Linda Vránová vystavuje urny, jejíž vnější část je odlita z čediče a schránka na popel je pak skleněná koule. Urna připomíná rozkrojené avokádo. Z patinované akrylátové směsi odlitou skořepinu vystavuje jako urnu designér Martin Chmelař. Zajímavé jsou jistě i ekologické urny vyráběné skupinou Ke kořenům, která se věnuje pohřbívání ke kořenům stromů či jiných rostlin.

Čtěte další články na téma výstava a urna

Foto a zdroj: Kvalitář

Článek ze dne: 12.6.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588