Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje nábytek od Zahy Hadid i Fukasawy

Ukázka z výstavy ICONS v DSC Gallery v Praze

V pražské DSC Gallery byla zahájena výstava ICONS, která nabízí unikátní kusy nábytku zapůjčené z německého Vitra Design Museum. Až do 10. srpna se zde můžete setkat s nábytkem, který navrhla Zaha Hadid, Naoto Fukasawa či Greg Lynn. Jedná se o unikátní kousky, které více připomínají umělecká díla.

“Za prvotní motivací vedoucí ke vzniku této edice, byla snaha o vystoupení ze striktních norem a konvencí nábytkářského průmyslu. Design, který se nemusí nutně vyrábět sériově vyzdvihuje autorské originály a designové unikáty. Práce bez omezení výrobní logiky má osvobozující efekt a vede k překvapivým řešením a novým způsobům, jak vnímat design jako umění,” uvádí k výstavě pořádající DSC Gallery.

Ukázka z výstavy ICONS v DSC Gallery v Praze Ukázka z výstavy ICONS v DSC Gallery v Praze Ukázka z výstavy ICONS v DSC Gallery v Praze Ukázka z výstavy ICONS v DSC Gallery v Praze

“Výstavu ICONS pořádá DSC Gallery ve spolupráci se Vitra Design Museem. Autory instalací jsou studia Deyl-Šesták architekti, studio Olgoj Chorchoj a architektonické studio Rudolf Netík. Roli hlavního kurátora převzal teoretik a propagátor architektury Adam Gebrian,” dodávají zástupci galerie.

Čtěte další články na téma nábytek a výstava

Foto a zdroj: DSC Gallery

Článek ze dne: 23.6.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588