Děkujeme za přízeň nám i designu!

Jablonec otevírá rozsáhlé trienále skla a bižuterie

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017

V sobotu se v Jablonci nad Nisou pro veřejnost oficiálně otevřely brány Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017. Až do 28. října zde budete moci na čtyřech místech zhlédnout celkem pět výstav, které prezentují tvorbu 89 značek, 25 sklářských výtvarníků, 20 škol z celkem 12 zemí.

V České republice zcela unikátní akce, kterou pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, chce odborné i laické veřejnosti přiblížit aktuální podoby designu skla a bižuterie u nás. Krom toho se zaměřuje i na umělecké sklo, průmyslově vyráběné sklo a ukazuje také studentské práce. Návštěvník této nekomerční přehlídky by si tak měl vytvořit ucelený obraz o aktuálním stavu v tomto oboru.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 probíhá v centru Jablonce nad Nisou hned na čtyřech kousek od sebe vzdálených místech. Dvě výstavy najdete v hlavní budově Muzea skla a bižuterie. Výstava nazvaná Trendy.Design.Produkce ukazuje aktuální tvorbu vzešlou od domácích i zahraničních výrobců bižuterie, designérských studií i šperkařů. Celkem se zde prezentuje 80 značek z osmi zemí. Druhá výstava nazvaná Redesign pak ukazuje studentské práce vzešlé z ateliéru Design skla na UTB ve Zlíně.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017

V nedalekém areálu Eurocentra můžete navštívit výstavu Materiál: Sklo, kde se návštěvníci budou moci seznámit s technologiemi a inovacemi spojenými s produkcí skla a sklářských výrobků kolem nás. Celkem se zde prezentuje 10 firem z České republiky. Kostel svaté Anny hostí výstavu s názvem No Limits, která představuje tvorbu 25 sklářských výtvarníků a pedagogů. Posledním místem je univerzitní Galerie N, která pod vystavuje názvem A.to.my! práce studentů z 20 středních a vysokých škol nejen z České republiky, ale také Slovenska, Německa, Polska a Bulharska.

Vstupné 80 korun platí na všechny výstavy v rámci trienále.

Čtěte další články na téma výstava a Jalobnec nad Nisou

Foto a zdroj: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588