Děkujeme za přízeň nám i designu!

Lounské ulice v pátek rozzáří festival Kouzlo světla

Ukázka z druhého ročníku festivalu Kouzlo světla v Lounech

Severočeské město Louny bude v pátek 14. července hostit druhý ročník festivalu Kouzlo světla. V centru města se pouze tento den od 20 hodin budete moci setkat s díly českých umělců jako Rony Plesl, Jakub Nepraš, Jan Hladil a další. Speciálně pro městkou knihovnu pak František Pecháček a Pavel Mrkus vytvořili videomapping s názvem Cells.

“Videoprojekce pro budovu městské knihovny představuje metaforu oblouku mezi viděním krajiny jako pozůstatku dávných masivních pohybů geologických hmot a uměleckým krajinářským romantismem. Formování přírodních útvarů, architektury i softwarových sítí probíhá podobně - celky se člení na elementární částice, buňky, schémata, fotony, bity. Knihovna jako klasický reprezentant lidského poznání, vědy a umění je ideálním objektem k rozehrání dynamického vztahu mezi exaktností a intuicí,” popisují videomapping Cells tvůrci František Pecháček a Pavel Mrkus.

Ukázka z druhého ročníku festivalu Kouzlo světla v Lounech Ukázka z druhého ročníku festivalu Kouzlo světla v Lounech Ukázka z druhého ročníku festivalu Kouzlo světla v Lounech Ukázka z druhého ročníku festivalu Kouzlo světla v Lounech

Další z deseti světelných instalací bude například projekce živých organismů Ayahuasca od Jakuba Nepraše či instalace Monolith ze 3 328 svítících kuliček, kterou navrhla trojice Amar Mulabegović, Jan Šíma a Martin Pošta. Světelnou plastiku Schrödingerova kočka přiveze Gabriela Prochazka a v kostele Církve československé husitské zavěsí Uranium Figure slavný designér Rony Plesl. Jan Hladil ukáže dvě audiovizuální instalace s názvy Hyperbaroko a Romeo a Julie. Chybět nebude ani nasvíceni míseni piazzetty a dvou soch.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Kouzlo světla

Článek ze dne: 11.7.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588