Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje nejlepší Slovenský sklářský design

Ukázka z výstavy Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017

V pražské Galerii Slovenského institutu na byla otevřena výstava Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017, která jak její název napovídá, představuje tu nejlepší sklářskou tvorbu co na Slovensku vznikla za více jak šedesát let. Do 31. srpna se zde prezentují jak osvědčení tvůrci tak mladí začínající designéři.

“Výstava současného slovenského sklářského designu je založena na prezentaci vybraných slovenských sklářských designérů, která konfrontuje jejich tvorbu napříč generacemi. Projekt mapuje vývoj slovenského sklářského designu (historii i současnost), která je neodmyslitelně spojen se sklárnou Rona. Cílem výstavy je tak představit vývoj, tradice, východiska, vlivy a rozmanitost slovenského sklářského designu od minulosti po současnost,” uvádí kurátor výstavy Patrik Illo, jenž je sám mezi vystavovateli.

Ukázka z výstavy Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017 Ukázka z výstavy Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017 Ukázka z výstavy Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017 Ukázka z výstavy Slovak Glass Design - Slovenský sklářský design 1950-2017

“Důraz je kladen na význam, výjimečnost a originalitu slovenské produkce, na její klíčové přínosy sklářskému oboru a na důvody jeho úspěchu v oblasti světové umělecké sklářské tvorby a na světových výstavách i uměleckých trzích. Mezi vystavujícími se dále prezentují Aleksandra Stencel, Jozef Gabriš, Patrícia Šichmanová, Filip Plačko, Peter Ďuriš, Igor Kováč, Karol Hološko, Jaroslav Taraba a další,” dodává Illo.

Čtěte další články na téma výstava a sklo

Foto a zdroj: Slovenský institut v Praze

Článek ze dne: 18.7.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588