Klikněte a napište nám e-mail!

Absolventi ateliéru Sklo vystavují své práce v Sázavě

Ukázka z výstavy Fragile XY: Martin Opl

V sázavském Centru sklářského umění vystavuje své závěrečné práce osm studentů z ateliéru Sklo na Fakultě umění a designu univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Výstava s názvem Fragile XY neukazuje jen práce čerstvých absolventů, které spojují čisté a geometrické formy, ale také práce pedagogů tohoto ateliéru.

“Do Centra sklářského umění vstupuje ateliér Skla se samostatným výstavním projektem vůbec poprvé. Fragile XY se zaměřuje na nejnovější tvorbu studentů a pedagogů ateliéru, jehož identitu vymezuje Ilja Bílek již více než dvacet let. Jednoduché, nejčastěji geometrické formy bez nápadných barevných akcentů nacházíme ve volné tvorbě i v užitých objektech. Vedle nich se čím dál častěji objevují projekty založené na experimentálním přístupu - při procesu tvorby i v materiálovém řešení - případně projekty, které sklo zcela opouštějí a obracejí se k jiným médiím, například performance či videu,” uvádí k výstavě kurátorka Dana Zikmundová.

Ukázka z výstavy Fragile XY: Soňa Dermeková Ukázka z výstavy Fragile XY: Nikola Čermáková Další tvorba studentů z ateliéru Sklo na FUD UJEP Další tvorba studentů z ateliéru Sklo na FUD UJEP

Na výstavě se prezentují Ilja Bílek, Luba Bakičová, Nikola Čermáková, Soňa Dermeková, Daniel Kinský, Martin Opl, Marcela Šilhánová a Šárka Vačkářová. Jejich společnou expozici můžete v Huti František navštívit až do 3. září. Vstupné na výstavu je zdarma.

Čtěte další články na téma výstava a sklo

Foto a zdroj: Ateliér Sklo FUD UJEP

Článek ze dne: 31.7.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588