Klikněte a napište nám e-mail!

Český design hraček vystavuje Kamenice nad Lipou

Ukázka z výstav Designéři dětem v Kamenici nad Lipou: Kutulu

Na zámku v Kamenici nad Lipou je možné až do konce srpna 2017 navštívit výstavu Designéři dětem. Svými neotřelými hračkami se zde prezentuje přes třicet současných designérů, designérských studií a výrobců, kteří navrhují a v České republice většinou také ručně vyrábí hračky ze dřeva, látky či například fólií.

“Silná generace českých designérů z dětských let již vyrostla, přežila své pubertální období a nyní se stávají rodiči, kteří pro své děti navrhují nápadité hračky. Dřevěné objekty, ilustrované knihy, hry, panenky a zvířátka z textilu – to vše a mnohem více v posledních letech vzniklo v dílnách českých designérů,” uvádí výstavu spolupořádající Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

Ukázka z výstav Designéři dětem v Kamenici nad Lipou: My dvě Ukázka z výstav Designéři dětem v Kamenici nad Lipou: Devoto Ukázka z výstav Designéři dětem v Kamenici nad Lipou: NUXO Ukázka z výstav Designéři dětem v Kamenici nad Lipou: Libuše Niklová pro značku Fatra

Na výstavě se jmenovitě prezentují René Šulc, Jaroslav Juřica, Pišlik (Václav Kvapil), The Three Trees, Studio Kroužek (Johana Němcová), Poleno (Andrea Tůmová), Pepe a Tete, NUXO, Moles in Holes, Lollipop, MY DVĚ, Kutulu, Fatra Napajedla, Libuše Niklová, Jerry and Anna Kozovi, Jan Čapek, Devoto, Směr, Kovap, Tereza Vostradovská, Unlimited Design, Tomáš Rejmon, Julie Chrpová, Karolína Fardová, Pepe hračky, NaPoli, Alžběta Skálová, Baobab, Kateřina Kuchařová, Nikoleta Čeligová, jakoby a Rap interier.

Hračky pro děti od českých designérů zakoupíte na DesignBuy.cz

Čtěte další články na téma hračky a výstava

Foto: Autoři
Zdroj: Uměleckoprůmyslové museum v Praze

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588