Děkujeme za přízeň nám i designu!

Oliver Stefani je nový šéfdesignér ve Škoda Auto

Oliver Stefani

Od 1. září se novým šéfdesignérem mladoboleslavské automobilky Škoda Auto stane Oliver Stefani, který nahradí Jozefa Kabaně odcházejícího do BMW. Doposavad pracoval Stefani jako designér exteriéru vozů značky Volkswagen deset let a podle jeho návrhů se aktuálně sériově vyrábí několik modelů.

“Design značky Škoda se v uplynulých letech velmi dobře rozvíjel. Nedávno jsme nový výrazný designový jazyk přenesli také na naše modely SUV. S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál. Těším se na spolupráci,” říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Oliver Stefani: Volkswagen Golf Oliver Stefani: Volkswagen Tiguan Oliver Stefani: Volkswagen Up! Oliver Stefani: Volkswagen Atlas

“Oliver Stefani během své dosavadní kariéry nejednou projevil svůj um. V roce 2002 nastoupil do koncernu Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů. Rozhodující měrou se podílel na vývoji modelů Up!, Polo, Jetta, Tiguan, současné generace modelu Golf a showcarů rodiny ID,” doplňuje automobilka k biografii své nové vůdčí osobnosti zodpovědné za design.

Oliver Stefani: Volkswagen CC Oliver Stefani: Volkswagen Buzz I.D. Oliver Stefani: Volkswagen I.D. Oliver Stefani: Volkswagen Crozz I.D.

Třiapadesátiletý Stefani absolvoval studium designu v Braunschweigu a kalifornské Pasadeně. Vedle toho pracoval tři roky v Design Center Europe ve španělském Sitgesu. Právě výše zmiňované koncepty z rodiny ID by mohly ukazovat další směřování Škody Auto. Jazyk těchto konceptů je totiž velmi podobný s nedávno představenou studií elektricky poháněného vozu Škoda Vision E. První modely pod vedením Stefaniho však uvidíme až za několik let, neboť vývoj sériového modlu běžně trvá tři roky.

Čtěte další články na téma Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto a Volkswagen

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588