Děkujeme za přízeň nám i designu!

NTM nabízí kurzy knihtisku Letterpress Workshop

Letterpress Workshop v Národním technickém muzeu v Praze

V pražském Národním technickém muzeu můžete až do konce roku navštívit jeden celodenních kurzů knihtisku. Takzvaný Letterpress Workshop seznamuje účastníky s vybavením a funkcemi tiskárny, základy ruční sazby kovových i dřevných písmen a celým procesem tisku. Vytvořit si tak můžete originální tisky do vašeho interiéru.

“U účastníků bude předpokladem vztah k typografii a tisku (ne však nezbytně) a jistá míra zručnosti a představivosti. Určitě jde o kurz kreativní, ne naučný – vy ani já se tedy nemusíme bát dlouhých výkladů nebo teorie. Na začátek si vysvětlíme proces postupu, seznámíme se s pomůckami a pak už to bude hlavně o sazbě,” lákají organizátoři kurzu v Národním technickém muzeu.

Letterpress Workshop v Národním technickém muzeu v Praze Letterpress Workshop v Národním technickém muzeu v Praze Letterpress Workshop v Národním technickém muzeu v Praze Letterpress Workshop v Národním technickém muzeu v Praze

“Kurz bude především o hře s dřevěným písmem. V průběhu dne se budeme snažit navrhnout, vysázet a upnout design do rámu (to zabere většinu času), ve kterém je potřeba jej přenést na lis. Následně design vytiskneme na obtahovacím lisu. Cílem kurzu bude potisk papíru (plakát, leták), nicméně v minulosti se nám podařilo potisknout i tričko a jiné látky, takže pokud by chtěl někdo experimentovat, může si donést k potisku třeba i tričko,” dodávají s tím, že cena kurzu je 700 korun a kapacita kurzů se rychle plní.

Čtěte další články na téma typografie

Foto a zdroj: Národní technické muzeum

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588