Děkujeme za přízeň nám i designu!

Československý design deseti let vystaven v Polsku

Ukázka z výstavy Československý design: od Expa 1958 do invaze 1968

V polské Varšavě je na výstavě Československý design prezentováno to nejlepší ze zlaté éry československého designu tedy od Expa 1958 do invaze v roce 1968. Výstava nabízí návštěvníkům až do 1. října krásu i univerzálnost takzvaného bruselského stylu a ukazuje jak čím se inspirovali tehdejší místní tvůrci při navrhování.

“Výstava atraktivním způsobem prezentuje divákům skvosty československého návrhářství. Najdou zde grafickou tvorbu (obálky knih, časopisy, obaly gramofonových desek), fenomén lisovaného skla, průmyslový design (autobus Škoda 706 RTO a plastové tramvajové židle od Miroslava Navrátila), nábytek a vybavení bytu (Tesla telefon ‘rakev’, žehlička ETA 212 a fén EM 521 od Stanislava Lachmana) i plastové nafukovací hračky od Libuše Niklové,” uvádí pořádající Česká centra.

Ukázka z výstavy Československý design: od Expa 1958 do invaze 1968 Ukázka z výstavy Československý design: od Expa 1958 do invaze 1968 Ukázka z výstavy Československý design: od Expa 1958 do invaze 1968 Ukázka z výstavy Československý design: od Expa 1958 do invaze 1968

“Návštěvníci si nakonec odpočinou v pohodlně vybaveném bruselském pokojíčku. Výstava bude v prostorách Domu setkání s historií prezentována po celé léto, od 22. června do 1. října 2017. V rámci doprovodného programu České centrum Varšava připravuje komentované prohlídky za účastí kurátora a filmové projekce československých muzikálů z 60. let: Dáma na kolejích, Starci na chmelu či Kdyby tisíc klarinetů,” dodávají organizátoři výstavy.

Čtěte další články na téma výstava a retro

Foto a zdroj: Česká centra

Článek ze dne: 4.8.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588