Děkujeme za přízeň nám i designu!

Stanislav Libenský Award vystaví díla 30 designérů

Finalisté soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2017

Na konci září bude v Centru současného umění DOX zahájena soutěžní výstava Stanislav Libenský Award 2017, kde budou vystavena díla 30 finalistů devátého ročníku. Až do 20. listopadu si pak budete moci prohlédnout ta nejlepší díla mladých sklářských výtvarníků a designérů z celého světa. Na slavnostním zahájení bude oznámen i letošní vítěz.

“Prestižní mezinárodní soutěžní výstava skla Stanislav Libenský Award vstupuje do devátého ročníku. Soutěž je určena mladým umělcům bakalářského nebo magisterského studia z celého světa, kteří ve své závěrečné práci pracovali se sklem,” uvádí Lucia Horňáková za hlavního organizátora a iniciátora soutěže Pražskou galerii českého skla.

Finalisté soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Finalisté soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Finalisté soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Finalisté soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2017

“Porota letos vybrala odvážná a velkolepá díla, divák tak bude mít možnost shlédnout sklo v jeho křehkosti i síle. Prim tento rok hrají objekty na poli volného umění. Potvrzuje se tím nynější trend, že se sklo jako materiál stále více stává prostředkem uměleckého vyjádření současné mladé generace výtvarníků,” dodává ředitelka Pražské galerie českého skla Kateřina Čapková.

Čtěte další články na téma výstava a Stanislav Libenský Award

Foto a zdroj: Stanislav Libenský Award

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588