Děkujeme za přízeň nám i designu!

Světové příklady nájemního bydlení vystaveny v Brně

Ukázka z výstavy Nájemní bydlení v Galerii Architektury Brno

Čtvrteční vernisáží byla v Galerii Architektury Brno otevřena výstava Nájemní bydlení, která je moravskou reprízou přivezenou z Galerie Jaroslava Fragnera v Praze. Až do 15. září zde můžete zhlédnout světové příklady řešení nájemního bydlení, které poukazují na zapomenutý segment české architektury. Nájemní bydlení je zde rozebráno z mnoha pohledů.

“V průběhu posledních zhruba 150 let se bydlení realizovalo formou vlastnickou, nájemní, eventuálně družstevní. Nájemní bydlení se však dostalo po roce 1989 díky historickým konotacím a leckdy neuvážené a chaotické privatizaci bytového fondu na okraj zájmu. Nyní si však jeho význam i architektonické souvislosti začínáme znovu uvědomovat. Hromadná privatizace bytového fondu po roce 1989, byla dobově historicky podmíněným aktem, ale s odstupem času vidíme, že se s vaničkou vylilo i dítě,” řekl ředitel Galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta.

Ukázka z výstavy Nájemní bydlení v Galerii Architektury Brno Ukázka z výstavy Nájemní bydlení v Galerii Architektury Brno Ukázka z výstavy Nájemní bydlení v Galerii Architektury Brno Ukázka z výstavy Nájemní bydlení v Galerii Architektury Brno

“Výstava představí realizace nájemního a sociálního bydlení – desítku českých příkladů a třech desítek staveb napříč Evropou, jeden projekt také z New Yorku. Mezi autory jsou přední ateliéry jako BIG, JDS Architects, MVRDV, AllesWirdGut, Querkraft Architekten, NL Architects, Poggi & More, Vous Êtes Ici Architectes, OFIS nebo Arkkitehdit Hannunkari & Mäkipaja Architects,” dodávají z Galerie Architektury Brno.

Čtěte další články na téma bydlení a Brno

Foto a zdroj: Galerie Architektury Brno a Galerie Jaroslava Fragnera

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588