Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje nepostavené stavby od Zahy Hadid

Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt

V pražské Galerii Jaroslava Fragnera bylo zahájeno třetí pokračování Bienále experimentální architektury, které nabízí výstavy, sympozium, workshopy a site specific instalaci. Nejvýraznější součástí akce je výstava Zaha Hadid Architects: Unbuilt, která představuje neznámé a nerealizované stavby Zahy Hadid a jejího britského studia.

“Výstavu a její architektonický koncept připravilo pro bienále přímo studio ZHA a přináší v ní sérii konceptů z hlediska typologie (výškové domy, megaatria, stadiony, skořepiny atd.), které studio neustále rozvíjí. Prezentuje tedy nejen vlastní návrhy, ale rovněž ilustraci postupů a proces navrhování slavného britského studia. Ambiciózní vize, neustálé zdokonalování, snaha o inovace, hledání nejlepších technologií a funkčních parametrů jsou hlavními důvody úspěchu ateliéru, který v současnosti zaměstnává přes 400 expertů a realizuje stavby po celém světě,” uvádí kurátoři bienále z Galerie Jaroslava Fragnera.

Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt

“Kromě vizualizací se návštěvníci seznámí s tvorbou Zaha Hadid Architects rovněž v podobě 3D tištěných modelů, představení projektů prostřednictvím virtuální reality a filmových dokumentů. Nezávisle na hlavním výstavním prostoru bude v GJF rovněž vystaven projekt Masaryk Station Investment, který ateliér ZHA navrhla pro Prahu (administrativní centrum s obchody a bydlením, zahrnující také rekonstrukci a modernizaci Masarykova nádraží),” dodávají k výstavě, která potrvá do 27. října.

Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt Ukázka z výstavy Zaha Hadid Architects: Unbuilt

Součástí bienále je také výstava Akademické platformy výpočetního navrhování v Galerii UM, mezinárodní sympozium EAB připravované na 26. října do Kina Světozor, experimentální site specific pavilon na Malostranském náměstí připravovaný na 16. října a série třech workshopů konaných v pořádající galerii.

Čtěte další články na téma Zaha Hadid a výstava

Foto a zdroj: Galerie Jaroslava Fragnera a Experimental Architecture Biennial

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588