Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje výsledky experimentů v architektuře

Ukázka z výstavy Akademické platformy výpočetního navrhování

V pražské Galerii UM, sídlící v budově UMPRUM, byla zahájena výstava Akademické platformy výpočetního navrhování, která je součástí aktuálně probíhajícího třetího Bienále experimentální architektury. Ve zdarma přístupné expozici najdete až do 7. října výsledky výzkumu předních evropských i českých institucí zaměřených na experimentální výzkum v architektuře.

“Vývoj výpočetních technologií a digitalizace architektonických nástrojů radikálně ovlivnily architektonickou praxi a architektonický výzkum. Výpočetní navrhování umožňuje vytvoření záznamů proměnlivých geometrií, kooperaci s jinými disciplínami a přímé napojení na proces fabrikace. Soustředění procesu od návrhu po realizaci do společné sdílené digitální platformy nabízí potenciál silnější zpětné vazby, efektivnější spolupráci a tedy lepší, inovativnější a kreativnější architektonické řešení,” říká k výhodám experimentální architektury profesor Imrich Vaško, vedoucí Ateliéru architektury III na UMPRUM.

Ukázka z výstavy Akademické platformy výpočetního navrhování Ukázka z výstavy Akademické platformy výpočetního navrhování Ukázka z výstavy Akademické platformy výpočetního navrhování Ukázka z výstavy Akademické platformy výpočetního navrhování

„Výstava prezentuje potenciál výzkumu v oboru výpočetního architektonického navrhování prostřednictvím modelů, prototypů a videoprojekcí. V tomto kontextu jsou prezentované i práce vybraných středoevropských akademických platforem zaměřených na výpočetní navrhování v architektuře (ateliér AIII UMPRUM, MOLAB),“ uvádí k výstavě Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: UMPRUM

Článek ze dne: 10.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588