Klikněte a napište nám e-mail!

Martin Opl je vítězem Stanislav Libenský Award 2017

Stanislav Libenský Award 2017: Martin Opl

V pražském Centru současného umění DOX byla slavnostním vyhlášením zahájena výstava 30 finalistů Stanislav Libenský Award 2017. Vítězem se stal český designér Martin Opl s instalací Visible and Invisible. Na druhém místě skončil George William Bell a třetím Patícia Šichmanová.

“Stanislav Libenský Award (založ. 2009) je mezinárodní sklářská soutěžní výstava, která vždy na podzim představuje v Praze ty nejlepší práce absolventů vysokých uměleckých škol z celého světa, kteří ve své závěrečné práci použili sklo. Na letošním 9. ročníku jsou představena díla 30 umělců z 9 zemí. Návštěvníci tak mohou vidět, jakým způsobem se fenomén uměleckého sklářství vyvíjí na mezinárodní úrovni, a to prostřednictvím nastupující sklářské generace. Tato přehlídka je jediná tohoto druhu na světě,” uvádí organizátoři soutěžní výstavy.

Stanislav Libenský Award 2017: George William Bell Stanislav Libenský Award 2017: Patícia Šichmanová Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017

“Každoročně udělované ocenění umožňuje mladým sklářům profesní rozvoj, veřejnosti představí neotřelé, ale i tradiční přístupy v práci se sklem a zároveň je nepochybně poctou významnému umělci a pedagogovi, který je právem považován za největšího českého sklářského výtvarníka,” dodávají.

Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017

Letos první místo získal český designér Martin Opl z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem s instalací Visible and Invisible. Na druhém místě skončil dánský designér George William Bell z Royal Danish Academy of Fine Art v Kodani s projektem Specimens of Abstraction. Třetí místo získala slovenská designérka Patícia Šichmanová z Academy od Fine Arts and Design v Bratislavě s projektem Fluidity.

Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017 Ukázka z výstavy Stanislav Libenský Award 2017

Vítězné práce a dalších 27 finalistů můžete zhlédnout do 20. listopadu v DOXu. Je mezi nimi řada českých designérů a výtvarníků jako například Daniel Kinský, Barbora Štefánková, Kristýna Venturová, Lenka Němcová, Soňa Dermeková, Tomáš Krejčí a Tomáš Prokop.

Čtěte další články na téma výstava a sklo

Foto a zdroj: Stanislav Libenský Award

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588