Klikněte a napište nám e-mail!

Liberečtí studenti textilní tvorby vystavují v Praze

Ukázka z výstavy TULáci s podtitulem Studentský design na Pražském hradě

V Královské zahradě a jejím Empírovém skleníku na Pražském hradě byla zahájena výstava TULáci, která představuje práce studentů z oboru Textilní a oděvní návrhářství na Fakultě textilní Technické univerzity v Liberci. Až do 22. října zde můžete zhlédnout šaty, šperky a textilní tvorbu mladých českých talentů.

“Studentské práce jsou přehlídkou netradičního zpracování netradičních materiálů a často velmi originálních nápadů. O tom se koneckonců každoročně přesvědčují návštěvníci našich módních přehlídek studentských závěrečných prací, známých jako Bakalaureáty,” řekla k výstavě vedoucí katedry designu FT TUL Renata Štorová.

Ukázka z výstavy TULáci s podtitulem Studentský design na Pražském hradě Ukázka z výstavy TULáci s podtitulem Studentský design na Pražském hradě Ukázka z výstavy TULáci s podtitulem Studentský design na Pražském hradě Ukázka z výstavy TULáci s podtitulem Studentský design na Pražském hradě

“Optické vlákno v tapisérii, metalický pásek zakomponovaný v žakárské tkanině, čedičové vlákno ve skleněném svítidle, 3D tisk pro vytvoření šperku, potisk textilie s chameleónním efektem, objekty z nanovlákenných vrstev a mnoho dalších progresivních vidíme v práci studentů i jejich pedagogů,” dodává k největším lákadlům na výstavě se symbolickým vstupným 20 korun.

Čtěte další z článků na téma výstava

Foto a zdroj: Technická univerzita v Liberci

Článek ze dne: 25.9.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588