Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bob Allies a Deyan Sudjic budou přednášet v Praze

Realizace britského architektonického studia Allies and Morrison

Bob Allies jako jeden ze dvou zakladatelů renomovaného londýnského architektonického ateliéru Allies and Morrison přijede přednášet do Prahy. Na veřejnosti přístupné přednášce bude mluvit na téma Stavba ve městech a výstavba měst. Po jeho přednášce promluví Deyan Sudjic, který je ředitelem londýnského Design Musea. Akce se uskuteční 5. října v DOXu.

“Allies and Morrison se za 33 let svého působení etablovali jako jedno z nejvýraznějších architektonických studií na světě. Jeden ze zakladatelů studia ve své přednášce představí některé z více než dvou stovek architektonických a urbanistických projektů, které studio doposud realizovalo ve větší míře ve Velké Británii a na Středním východě. Mezi významné projekty Allies and Morrison patří např. urbanistický plán komplexu pro letní olympijské hry 2012 v Londýně nebo přestavba rozsáhlé londýnské čtvrti King’s Cross. Studio se podílelo také na rekonstrukci exteriéru budovy Design Musea, v níž instituce nově funguje od listopadu 2016,” uvádí nadace Bakala Foundation, která spolu s Nadačním fondem Kaplicky Centre akci pořádá.

Realizace britského architektonického studia Allies and Morrison Realizace britského architektonického studia Allies and Morrison Realizace britského architektonického studia Allies and Morrison Realizace britského architektonického studia Allies and Morrison

“O roli architektury ve městě bude Bob Allies po své přednášce diskutovat s dalším významným hostem, ředitelem zmíněného Design Musea v Londýně Deyanem Sudjicem. Oba byli pozváni do Prahy jako členi odborné poroty, která rozhodne o vítězi 3. ročníku architektonické soutěže Kaplicky Internship. Kaplicky Internship je program, který poskytuje čerstvým absolventům architektonických oborů z českých vysokých škol možnost absolvovat tříměsíční hrazenou stáž v jednom z prestižních londýnských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů,” dodávají.

Čtěte další články na téma přednáška a architektura

Foto: Allies and Morrison
Zdroj: Bakala Foundation

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588