Děkujeme za přízeň nám i designu!

Prahu čeká v říjnu přednáška 11 světových architektů

Patrik Schumacher, Wolf D. Prix a Ben van Berkel

V rámci aktuálně probíhajícího třetího ročníku Bienále experimentální architektury proběhne 26. října v pražském Kině Světozor unikátní Sympozium, kde budou přednášet slavní evropští i američtí architekti o experimentální architektuře. Největšími osobnostmi bude Patrik Schumacher, Wolf D. Prix a Ben van Berkel.

Celodenní akce, kterou pořádá Galerie Jaroslava Fragnera bude zahrnovat přednášky jedenácti architektů ze slavných studií zaměřujících se především experimentální architekturou. Největšími přednášejícími osobnostmi bude principál Zaha Hadid Architects Patrik Schumacher, kterého doprovodí jeho kolegové Jakub Klaška a Shajay Bhooshan, jenž je spoluzakladatel ateliéru CODE a v ateliéru Zaha Hadid Architects se věnuje výzkumu počítačového navrhování.

Patrik Schumacher ze Zaha Hadid Architects Wolf D. Prix z Coop Himmelb(l)au Ben van Berkel z UNStudio Jakub Klaška ze Zaha Hadid Architects

Další přednášející významnou osobností bude Ben van Berkel, spoluzakladatel nizozemského ateliéru UNStudio a stejně slavný architekt Wolf D. Prix, jenž je spoluzakladatel rakouského ateliéru Coop Himmelb(l)au. Mezi dalšími přednášejícími bude Filippo Gilardi z nizozemského ateliéru MX3D, Preston Scott Cohen z newyorské Harvard University, David Ruy z losangeleské SCI-Arc, Moritz Dörstelmann z německé ICD/ITKE Universität Stuttgart, Kristina Schinegger z rakouského ateliéru SOMA a německý architekt Michael Hansmeyer. Cena celodenního vstupného je 600 korun, pro studenty pak 300 korun.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Experimental Architecture Biennial

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588