Klikněte a napište nám e-mail!

Vila Tugendhat pořádá dvě výstavy finského designu

Výstava firmy AKA v pavilonu Klubu výtvarných umělců Aleš, 1938. Brno, Žerotínovo náměstí; expozice s nábytkem Alvara Aalta

V brněnské Vile Tugendhat můžete až do 5. listopadu navštívit hned dvě výstavy věnované finskému designu. První výstava nazvaná Echoes prezentuje uplynulých 100 let designu a architektury ve Finsku. Druhá výstava názvem Suomi a Brno ukazuje propojení Brna s finskou metropolí. Její součástí je i nábytek Alvara Aalta pro Artek.

“Výstava Echoes – 100 Let Finského Designu a Architektury, připravena velvyslanectvím Finska, oslavuje prostřednictvím poutavého vyprávění o finském designu a architektuře 100. výročí nezávislosti Finska (1917–2017),” uvádí Petr Dvořák z Vily Tugendhat k první výstavě, která je v rámci otvírací doby vily přístupná bez předchozí rezervace.

Nábytek od Alvara Aalta pro finskou značku Artek Nábytek od Alvara Aalta pro finskou značku Artek Nábytek od Alvara Aalta pro finskou značku Artek Nábytek od Alvara Aalta pro finskou značku Artek

“Výstava Suomi a Brno v technickém podlaží vily Tugendhat, jejíž součástí je také původní nábytek navržený Alvarem Aaltem, na několika názorných příkladech prezentuje vzájemné vztahy mezi osobnostmi moravské metropole, v tomto případě reprezentované architektem Františkem Kalivodou, a finskými protagonisty uměleckého, kulturního a společenského dění  (Alvar a Aino Aalto, Nils Gustav Hahl aj.), odehrávajícího se v období mezi světovými válkami,”  dodává k druhé výstavě, kterou doplní přednáška Jindřicha Chatrného.

Nábytek značky Artek zakoupíte na DesignBuy.cz

Čtěte další články na téma výstava a Artek

Foto a zdroj: Vila Tugendhat

Článek ze dne: 4.10.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588