Děkujeme za přízeň nám i designu!

Festival světla Signal nabídne 20 nových instalací

Festival světla Signal 2017

Od čtvrtka 12. do neděle 15. října proběhne v Praze již pátý ročník festivalu světla Signal. Tento rok se návštěvníci mohou těšit na 20 instalací od českých i zahraničních umělců. Největší ohlas jistě sklidí videomappingy, ale můžeme se těšit i na několik nových interaktivních instalací či statických světelných instalací.

“Našim návštěvníkům letos vezeme 22 umělců a uměleckých skupin z 10 zemí. Z koktejlu instalací, které jsme v rámci programové rady pro pátý Signal zvolili, mám opravdu dobrý pocit a věřím, že si na festivalu najde každý tu svoji: od monumentálních instalací, jako je například ta od Ryoichi Kurokawy nebo Kita Webstera či dílo uskupení SPAM, za kterým stojí Vladimir 518 a David Vrbík, přes hravé RaumZeitPiraten a Antivj, křehkého Tetse Ohnariho k působivým dílům umístěným v galerijní části. Velkou radost máme letos také z počtu českých umělců i z množství nově vznikajících děl. Věříme, že laťku, kterou jsme si kdysi vytyčili, stále posouváme a ani tento říjen nebudou návštěvníci večerů strávených v ulicích Prahy litovat,” říká k největším lákadlům programová koordinátorka Lenka Jiroutová.

Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017

Z programu budou jako každý rok návštěvníky jistě nejvíce lákat videomappingy, neboli speciální 3D projekce na fasády budov. Na kostel svaté Ludmily na náměstí Míru bude možné zhlédnout projekci Francouze Yanna Nguemy s názvem Caryatyds. Tvůrce vlastním speciálním softwarem vytvořil animaci pohybující zvlášť 50 tisíci cihel tvořících fasádu kostela. Každý den od 23 hodin pak bude možné zhlédnout i další z videomappingů, které zde byly promítány v rámci předešlých ročníků festivalu Signalu.

Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017

“Na fasádě Tyršova domu bude možné putovat paralelními vesmíry se stereoskopickou 3D videomappingovou projekcí od barcelonského umělce Filipa Rocy. 3D videomapping je jednou z placených instalací festivalu. Diváci za vstupenku, ke které dostanou nezbytné 3D brýle, zaplatí 50 korun,” láká Signal na druhý videomapping s názvem Multiverse, který zde bude promítán denně od 19 do 24 hodin.

Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017 Festival světla Signal 2017

Program festivalu Signal je opět možné rozdělit na dvě zóny. Jednou jsou Vinohrady, kde najdete krom zmíněného videomappingu Caryatyds také instalaci Soar od Róberta Farkaše, světelné krychle Axiom od Kita Webstra, interaktivní instalaci Submergence od skupiny Squidsoup a multimediální instalaci Man Machine od skupiny Spam. V centru města mimo výše zmíněného videomappingu Multiverse uvidíte instalace Juxtaposition od Tetse Ohnariho, instalaci Wave Interference od Robyna Moodyho, audiovizuální instalaci Beyond od španělských Playmodes, světelnou a zvukovou instalaci  Octopus Garden od německých RaumZeitPiraten a mnohé další.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Festival Signal

Článek ze dne: 7.10.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588