Děkujeme za přízeň nám i designu!

Karlovy Vary vystavují skleněné objekty Josefa Divína

Josef Divín a ukázka z jeho prácí

V karlovarské Sun Gallery byla v sobotu zahájena výstava Sklo, na které svou tvorbu prezentuje sklářský výtvarník Josef Divín. Až do 5. ledna 2018 se zde můžete setkat především s objekty ze skla, které umělec kombinuje s kovem a dalšími povrchovými úpravami. Díky tomu je každé jeho dílo neopakovatelný originál.

“Josef Divín (nar. 1982 ve Valašském Meziříčí) je jedním z nejoriginálnějších sklářských umělců současnosti. Jeho doménou jsou skleněné objekty, které v sobě spojují žhavost hutního skla a zdánlivého chladu kovu, se kterým sklo kombinuje, případně ‘chladných’ rafinačních technik broušení a rytí. Výsledná monumentalita ne vždy přímo souvisí s rozměry děl, ale vyvěrá spíše z jejich pozoruhodné kompaktnosti,” uvádí k autorovi kurátor výstavy Jaroslav Polanecký.

Josef Divín a ukázka z jeho prácí Josef Divín a ukázka z jeho prácí Josef Divín a ukázka z jeho prácí Josef Divín a ukázka z jeho prácí

“Jako absolvent Střední uměleckoprůmyslové škol ve Valašském Meziříčí a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (sklářský ateliér profesora Vladimíra Kopeckého) je velmi dobře a všestranně vybaven k tvorbě zahrnující suverénní a chápavé zvládnutí sklářských technik a sklářského řemesla ve spojení s nadhledem vizuálního umělce 21. století,” dodává.

Čtěte další články na téma výstava a sklo

Foto a zdroj: Sun Gallery

Článek ze dne: 9.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588