Děkujeme za přízeň nám i designu!

Kvalitář vystavuje ke svému výročí díla 25 designérů

Ukázka z výstavy 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři

V pražské galerii Kvalitář byla zahájena výstava 5KV s všeříkajícím podtitulem 5 let umění a designu v Kvalitáři. Dvojice kurátorů oslovila české a zahraniční designéry a umělce, aby v galerii vystavovali k jejímu pětiletému výročí. Do 22. listopadu tak můžete zhlédnout díla 25 designérů, umělců a studií jako Arik Levy, Olafur Eliasson či Alessandro Mendini.

“Dvojice kurátorů – Monika Čejková a Adam Štěch – se soustředila na výběr exponátů z minulosti i dnešní doby, na kterých je patrné, jak design ovlivňoval a ovlivňuje umění a naopak. Zajímavým příkladem je tvorba italského designéra Martino Gampera. Ten ve svých projektech zpochybňuje klasický způsob průmyslové produkce a zamýšlí se nad alternativním životním postojem k produktům, které nás obklopují a navazuje tak na přelomové dílo italského designéra Enzo Mariho,” udáví k zástupkyně galerie Veronika Pařízková.

Ukázka z výstavy 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři Ukázka z výstavy 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři Ukázka z výstavy 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři Ukázka z výstavy 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři

“Zahraniční výběr doplňují také Češi. Práce Tadeáše Podrackého a Jakuba Berdycha jsou plné drzé svébytnosti a vtipné nadsázky. Nejinak je tomu i u prací Milana Knižáka, které i po letech překvapí svou nadčasovou aktuálností. Jeho unikátní dialog s věhlasným Alessanderm Mendinim bude pomyslným vrcholem připravované výstavy,” dodává k výstavě, která je přístupná zdarma.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Kvalitář

Článek ze dne: 10.10.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588