Děkujeme za přízeň nám i designu!

Příběh paneláku v Praze vypráví výstava v Dejvicích

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Praze

Před dejvickou budovou Fakulty stavební ČVUT v Praze byla zahájena zdarma přístupná výstava Příběh paneláku v Praze. Až do 1. ledna 2018 se zde můžete seznámit s historií i současností šesti pražských panelových sídlišť Solidarita, Invalidovna, Ďáblice, Jižní Město, Jihozápadní Město a Nový Barrandov.

„Rádi bychom ukázali, že všechna sídliště nejsou stejná, že to nutně nemusejí být monotónní shluky krabic vyprojektované anonymním týmem v projekčním ústavu. Panelová sídliště mají svou minulost, přítomnost a v mnoha případech i rozvojový potenciál a pro své obyvatele představují domov. Bylo by proto chybou zavírat oči před osobitostí řady z nich a nechat se ovlivnit jednostrannými odsudky,“ říká autorka projektu Lucie Skřivánková (Zadražilová) z Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Praze Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Praze Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Praze Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Praze

„Exteriérová výstava přibližuje šest sídlišť reprezentujících různá období nové periodizace tohoto typu výstavby, kterou vypracovali řešitelé výzkumného úkolu Panelová sídliště jako součást městského životního prostředí. Zhodnocení a prezentace jejich obytného potenciálu,“ dodává s tím, že v Praze podle posledního sčítání lidu je téměř 10 tisíc panelových domů, ve kterých žije 44 procent, tedy asi takřka 556 tisíc obyvatel hlavního města.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Paneláci

Článek ze dne: 12.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588