Děkujeme za přízeň nám i designu!

Victor Enrich dává nudné architektuře snivé tvary

Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008

Španělský fotograf Victor Enrich má zvláštní zálibu. Cestuje různě po světě a fotografuje nezvyklou monstrózní architekturu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby si s panelovými domy, mrakodrapy či běžnými bytovými byty nepohrál v počítači. Výsledkem jsou futuristické budovy různých patvarů, které navíc kontrastují se svou často socialistickou podobou.

Victor Enrich se narodil v roce 1976 v Barceloně a pochází z katalánské rodiny. Už jako malý měl zájem o mapy a stavěl si města z hracích kostek a vytvářel fiktivní budovy, které ho dělaly šťastným. To vše mu vydrželo až do dospělosti, kdy začal cestovat a architekturu fotografovat. Jenže mu klasická fotografie přišla nudná a tak začal tvořit ještě více.

Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008

První jeho snímek pochází z roku 2007 z Helsinek, kdy místní katedrále předělal boční věže. Rigu navštívil v roce 2008. Zde nafotografoval město, jeho výškové domy, které naklonoval do městské krajiny jako virus. Starou industriální cihlovou budovu pak třeba obohatil o skleněné plameny a zlatým hřebem je most přes řeku, který ohnul směrem do vzduchu. Vše působí realisticky, futuristicky až děsivě.

Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008

V následujících letech navštívil Jeruzalém a Tel Aviv, kde ho oslnilo nejen písečné pobřeží, ale především stará architektura města, především pak ta socialistická až brutalistická. Místní výškové budovy rozpůlil, udělal z nich medúzu, přetvořil ji do vějíře, vykousal v nich díru, zcela změnil konstrukční podobu na vysloveně nestabilní, vysunul jim schodiště či vytvořil skluzavky z jedné z budov.

Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008 Victor Enrich a ukázky jeho pozměněné architektury od roku 2008

“Manipulace s obrazy nemají přímo vypovídat nic o architektuře ani urbanismu, s nímž souvisí, jde výhradně u realizaci mých představ,” říká ke své tvorbě grafik a fotograf Victor Enrich. Samozřejmě jeho tolik pracné a tolik propracované i promyšlené fotografie jsou prodejní jako tisky 120 na 120 centimetrů, navíc vždy v limitovaném počtu dvou kusů.

Čtěte všechny články na téma architektura a fotografie

Foto a zdroj: Victor Enrich

Zpráva ze dne: 27.2.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Monika Marková - ze dne: 27.2.2012 - 16:53

    To je fascinující

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.
Česká aerodynamická Tatra 77

Český futuristický vůz Tatra 77 slaví výročí 80 let

V dějinách českého designu lze nalézt nejeden milník, který vedl ke světovému prvenství. Jedním z nich je nepochybně Tatra 77, zakladatelka tradice aerodynamických Tater a zároveň první sériově vyráběný vůz s aerodynamickou karoserií na světě, od jejíž premiéry na pražském autosalonu uplynulo rovných osmdesát let.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3674
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588