Děkujeme za přízeň nám i designu!

Lisabon veřejně vystavil světelnou krajinu LEDscape

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Přímo u kulturního centra Belém v Lisabonu vyrostla světelná instalace od Like Architects. Umělá zářící krajina nazvaná LEDscape připomíná do různé výšky vzrostlý les. Sestavena je z více než tisíce úsporných LED žárovek a je kompletně zdarma přístupná veřejnosti ještě několik málo týdnů.

Portugalské studio Like Architects z Porta založil v roce 2010 Diogo Aguiar a Teresa Otto. Nevěnují se architektuře, ale uměleckým činnostem, převážně tvorbě veřejných instalaci, soch, skulptur a funkčních objektů, které mají silný architektonický či spíše konstrukční základ. Hned od svého vzniku sbírají nejrůznější ocenění a na kontě jich mají prozatím víc než deset.

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Centro Cultural de Belém nyní hostí jejich poslední instalaci, na kterou jsou tvůrci podle prvního ohlasu náležitě hrdí. Jejich LEDscape nabízí kolemjdoucím interaktivní zážitek. Umělecké dílo je sestaveno z 1 200 o různé intenzitě svítících LED žárovek na rozdílně vysokých tyčích tvořící dohromady jednu souvislou krajinu. Žárovky pochází z obchodního domu Ikea a mají ukazovat nový ekologický způsob svícení.

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Původně byla instalace pouze dočasná a z nádvoří kulturního centra, ležícího na jihu města přímo u moře, měla po pár týdnech zmizet. Ohlas ale způsobil prodloužení expozice a zpřístupnění svítícího bludiště lidem ještě o dalších pár týdnů. Vše je samozřejmě přístupno zdarma i mimo otvírací dobu kulturního centra.

Čtěte všechny články na téma instalace a světlo

Foto a zdroj: Like Architects

Zpráva ze dne: 15.1.2013
Téma: , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Miša Brusnická - ze dne: 15.1.2013 - 18:47

    videla som to na vlastné oči :)))

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Koncept vozu Volvo Concept Estate

Volvo Concept Estate je futuristický Shooting Brake

Autosalon v Ženevě je dějištěm premiéry švédské kreace Concept Estate od automobilky Volvo. Model rozvíjí nejnovější designový jazyk značky, navržený pod vedením Thomase Ingenlatha a připomíná veřejnosti ojedinělou a sportovní karoserii typu Shooting Brake.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3662
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588