Děkujeme za přízeň nám i designu!

Lisabon veřejně vystavil světelnou krajinu LEDscape

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Přímo u kulturního centra Belém v Lisabonu vyrostla světelná instalace od Like Architects. Umělá zářící krajina nazvaná LEDscape připomíná do různé výšky vzrostlý les. Sestavena je z více než tisíce úsporných LED žárovek a je kompletně zdarma přístupná veřejnosti ještě několik málo týdnů.

Portugalské studio Like Architects z Porta založil v roce 2010 Diogo Aguiar a Teresa Otto. Nevěnují se architektuře, ale uměleckým činnostem, převážně tvorbě veřejných instalaci, soch, skulptur a funkčních objektů, které mají silný architektonický či spíše konstrukční základ. Hned od svého vzniku sbírají nejrůznější ocenění a na kontě jich mají prozatím víc než deset.

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Centro Cultural de Belém nyní hostí jejich poslední instalaci, na kterou jsou tvůrci podle prvního ohlasu náležitě hrdí. Jejich LEDscape nabízí kolemjdoucím interaktivní zážitek. Umělecké dílo je sestaveno z 1 200 o různé intenzitě svítících LED žárovek na rozdílně vysokých tyčích tvořící dohromady jednu souvislou krajinu. Žárovky pochází z obchodního domu Ikea a mají ukazovat nový ekologický způsob svícení.

Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects Světelná krajina LEDscape v Lisabonu od Like Architects

Původně byla instalace pouze dočasná a z nádvoří kulturního centra, ležícího na jihu města přímo u moře, měla po pár týdnech zmizet. Ohlas ale způsobil prodloužení expozice a zpřístupnění svítícího bludiště lidem ještě o dalších pár týdnů. Vše je samozřejmě přístupno zdarma i mimo otvírací dobu kulturního centra.

Čtěte všechny články na téma instalace a světlo

Foto a zdroj: Like Architects

Článek ze dne: 15.1.2013
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Miša Brusnická - ze dne: 15.1.2013 - 18:47

    videla som to na vlastné oči :)))

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588