Kontaktujte naší redakci!

Times Square rozsvítilo valentýnské srdce ze dřeva

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Na newyorském Times Square bylo rozsvíceno tradiční valentýnské srdce, které letos ze dřeva vytvořilo studio Situ. Veřejně přístupná červeně zářící instalace byla vytvořena ekologickou cestou. Veškeré dřevo totiž pochází z dřevěných cest poničených hurikánem Sandy, jenž zasáhl americké pobřeží v říjnu loňského roku.

Každý rok ožívá Times Square na Valentýna romantickým valentýnským srdcem, které vybírají v mezinárodní soutěži organizace Times Square Arts, veřejný umělecký program Times Square Alliance a Design Trust. Například loňským realizátorem bylo slavné dánské studio BIG, které v New Yorku postavilo zamilovaným červené srdce umístěné v kostce ze skleněných trubic.

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Letošním vítězem se stalo newyorské umělecké studio Situ, které je známé svými experimenty s prostorem i světlem. Jejich návrh vyhrál díky přístupu k realizaci. Své srdce navrhli ze dřeva získaného z dřevěných cest lemující pobřeží měst New York a New Jersey, které 22. října zdevastoval hurikán Sandy. Ze starých latěk postavili ve studiu jakýsi rám zvedající se od země do jeden a půl metrové výšky. Jejich skulptura tvoří tvar srdce a jakýsi rám pro zamilované.

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Tvar jejich instalaci či spíš sochy není jediné co kolemjdoucí zaujme. Kostru zevnitř osvěcují červená světla dávající instalaci romantický nádech. Kolemjdoucí se zde mohou vyfotit nebo se na srdce dívat z protilehlého hlediště, které je taktéž rudě podsvětleno. Celá instalace je přístupná zdarma pro veřejnost a to až do 8. března 2013.

Čtěte samostatný článek BIG rozsvítili na Times Square velké skleněné srdce

Foto a zdroj: Situ a Heartwalk

Zpráva ze dne: 14.2.2013
Téma: , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Pavilon KA2015 od J. Mayer H. v Karlsruhe

Futuristický pavilon od J. Mayer H. ozdobí Karlsruhe

Město Karlsruhe v roce 2015 oslaví 300 let od založení města. K tomuto výročí byla vypsána architektonická soutěž pro postavení dočasného pavilonu v otevřeném prostoru, kde se budou pořádat různá kulturní představení jako koncerty, filmové premiéry, divadelní představení, autorská čtení.  Zvítězil návrh futuristický studia J. Mayer H.
Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3677
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588