Klikněte a napište nám e-mail!

Times Square rozsvítilo valentýnské srdce ze dřeva

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Na newyorském Times Square bylo rozsvíceno tradiční valentýnské srdce, které letos ze dřeva vytvořilo studio Situ. Veřejně přístupná červeně zářící instalace byla vytvořena ekologickou cestou. Veškeré dřevo totiž pochází z dřevěných cest poničených hurikánem Sandy, jenž zasáhl americké pobřeží v říjnu loňského roku.

Každý rok ožívá Times Square na Valentýna romantickým valentýnským srdcem, které vybírají v mezinárodní soutěži organizace Times Square Arts, veřejný umělecký program Times Square Alliance a Design Trust. Například loňským realizátorem bylo slavné dánské studio BIG, které v New Yorku postavilo zamilovaným červené srdce umístěné v kostce ze skleněných trubic.

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Letošním vítězem se stalo newyorské umělecké studio Situ, které je známé svými experimenty s prostorem i světlem. Jejich návrh vyhrál díky přístupu k realizaci. Své srdce navrhli ze dřeva získaného z dřevěných cest lemující pobřeží měst New York a New Jersey, které 22. října zdevastoval hurikán Sandy. Ze starých latěk postavili ve studiu jakýsi rám zvedající se od země do jeden a půl metrové výšky. Jejich skulptura tvoří tvar srdce a jakýsi rám pro zamilované.

Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ Valenstýnské srdce Heartwalk na newyorském Times Square od studia Situ

Tvar jejich instalaci či spíš sochy není jediné co kolemjdoucí zaujme. Kostru zevnitř osvěcují červená světla dávající instalaci romantický nádech. Kolemjdoucí se zde mohou vyfotit nebo se na srdce dívat z protilehlého hlediště, které je taktéž rudě podsvětleno. Celá instalace je přístupná zdarma pro veřejnost a to až do 8. března 2013.

Čtěte samostatný článek BIG rozsvítili na Times Square velké skleněné srdce

Foto a zdroj: Situ a Heartwalk

Článek ze dne: 14.2.2013
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588