Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vrak lodi pod vodou ožil fotografiemi lidí z rokoka

Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Potápěč a fotograf Andreas Franke zrealizoval svůj druhý soubor podvodních fotografií. Tentokrát nafotografoval vrak lodi SS Stavronikita potopené u Barbadosu, kam zakomponoval výjevy ze života šlechty z dob rokoka. Trochu strašidelných dvanáct snímků pak vystavil přímo na fotografované lodi, takže k ní se potápějící lidé mají i umělecký zážitek.

V srpnu 2011 jsme vás informovali o projektu The Vandenberg. Vídeňský fotograf a vizuální umělec Andreas Franke, působící ve významném rakouském studiu Staudinger Franke, nafotografoval vrak lodi USS Vandenberg ležící asi 10 kilometrů od Key West na Floridě. Do snímků v počítači precizně zakomponoval živé lidi v mnoha výjevech a výsledné snímky vystavil přímo na lodi pro potápěče.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Atrakce měla obrovský úspěch a tak po necelých dvou letech se Franke rozhodl vytvořit druhou sérii fotografií. Tentokrát si vybral loď SS Stavronikita potopenou v roce 1967 v Karibském moři u Barbadosu. Několikrát se k potopenému vraku lodi potopil a nafotografoval jej jak bezvládně i strašidelně nehybně leží na dně. Fotografie prošly opět postprodukcí a trochou počítačového modelování, aby opět dostaly zamýšlený život.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Jako hlavní téma 12 snímků bylo tentokrát vybráno rokoko, které s historií lodi nijak nesouvisí, ale působí velmi efektně. Inscenace scén dopadla výborně a my můžeme spatřit hostinu, jízdu slečinky na koni, opíjejícího se mladíka, vášnivě se držící slečny, procházku mladého páru, činčající se slečnu u zrcadla, dámy pozorující srnečky, sokolníka čekajícího na dravce, tančící pár i přejídání se sladkým.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Výstava fotografií ze Stavronikita Project na SS Stavronikita

Všechny fotografie byly opět vytištěny na speciální materiál, zarámovány a vystaveny připnutím na vrak lodi. Vidět je ve skutečnosti mohou do konce dubna 2013 sice jen potápěči, kteří se potopí na souřadnicích 13,8 severně a 59,4 západně, ale my vám je nabízí i z tepla domova.

Čtěte samostatný článek Vystaveny fotky lidí žijících ve vraku pod hladinou

Čtěte všechny články na téma fotografie

Foto a zdroj: Andreas Franke

Zpráva ze dne: 16.2.2013
Téma: , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3664
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588