Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vrak lodi pod vodou ožil fotografiemi lidí z rokoka

Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Potápěč a fotograf Andreas Franke zrealizoval svůj druhý soubor podvodních fotografií. Tentokrát nafotografoval vrak lodi SS Stavronikita potopené u Barbadosu, kam zakomponoval výjevy ze života šlechty z dob rokoka. Trochu strašidelných dvanáct snímků pak vystavil přímo na fotografované lodi, takže k ní se potápějící lidé mají i umělecký zážitek.

V srpnu 2011 jsme vás informovali o projektu The Vandenberg. Vídeňský fotograf a vizuální umělec Andreas Franke, působící ve významném rakouském studiu Staudinger Franke, nafotografoval vrak lodi USS Vandenberg ležící asi 10 kilometrů od Key West na Floridě. Do snímků v počítači precizně zakomponoval živé lidi v mnoha výjevech a výsledné snímky vystavil přímo na lodi pro potápěče.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Atrakce měla obrovský úspěch a tak po necelých dvou letech se Franke rozhodl vytvořit druhou sérii fotografií. Tentokrát si vybral loď SS Stavronikita potopenou v roce 1967 v Karibském moři u Barbadosu. Několikrát se k potopenému vraku lodi potopil a nafotografoval jej jak bezvládně i strašidelně nehybně leží na dně. Fotografie prošly opět postprodukcí a trochou počítačového modelování, aby opět dostaly zamýšlený život.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project

Jako hlavní téma 12 snímků bylo tentokrát vybráno rokoko, které s historií lodi nijak nesouvisí, ale působí velmi efektně. Inscenace scén dopadla výborně a my můžeme spatřit hostinu, jízdu slečinky na koni, opíjejícího se mladíka, vášnivě se držící slečny, procházku mladého páru, činčající se slečnu u zrcadla, dámy pozorující srnečky, sokolníka čekajícího na dravce, tančící pár i přejídání se sladkým.

Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Série podvodních fotografií Stavronikita Project Výstava fotografií ze Stavronikita Project na SS Stavronikita

Všechny fotografie byly opět vytištěny na speciální materiál, zarámovány a vystaveny připnutím na vrak lodi. Vidět je ve skutečnosti mohou do konce dubna 2013 sice jen potápěči, kteří se potopí na souřadnicích 13,8 severně a 59,4 západně, ale my vám je nabízí i z tepla domova.

Čtěte samostatný článek Vystaveny fotky lidí žijících ve vraku pod hladinou

Čtěte všechny články na téma fotografie

Foto a zdroj: Andreas Franke

Článek ze dne: 16.2.2013
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588