Děkujeme za přízeň nám i designu!

A Million Times je kinetický obraz ze stovek hodin

A Million Times od Humans Since 1982

Stockholmské umělecké duo Humans Since 1982 představilo v rámci Design Days Dubai své poslední dílo. Přes tři metry široký kinetický obraz s názvem A Million Times je sestaven ze stovek bílých analogových hodin s černými ručičkami. Díky software může být obraz jen pohyblivou dekorací nebo digitálními hodinami.

Humans Since 1982, které tvoří Per Emanuelsson ze Švédska a Bastian Bischoff z Německa, se proslavili v roce 2009, když vyvolali pozdvižení s jejich černým lehátkem s tvarem kříže potaženým pletivem. O rok později si již začali hrát s hodinami a ukazováním času jinak, k čemuž se nejčastěji vrací. Následovaly i experimenty se světly i módními doplňky. Vždy v limitované či jedinečné edici.

A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982

Posledním dílem švédské dvojice je kinetická instalace o rozměru 344 na 180 centimetrů, která je složena z hliníkové desky a 288 bílých hodin. Díky černým hodinovým a minutovým ručičkám o stejné délce je plocha, vypadající z dálky spíše jako obraz, tvořena mnoha pohyblivými segmenty. Díky programování může být na ploše zobrazena neurčená skrumáž čar, vlnění nebo digitální čas. Vše je možné na dálku ovládat přes aplikaci na tabletu iPad.

A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 6 at 6 od Humans Since 1982 The Clock Clock od Humans Since 1982

Stejný způsob ukazování času digitální formou pomocí analogových ukazatelů použili designeři již mnohokrát dříve, naposledy u hodin nazvaných 6 at 6 nebo The Clock Clock. Ve všech případech jde o jedinečné exempláře za astronomické ceny. Poslední výtvor s názvem A Million Times je možné vidět ve Victor Hunt Gallery od 18. do 21. března 2013.

DesignVid.cz nabízí video Kinetický obraz z hodin ukazuje čas nebo se jen vlní

Čtěte všechny články na téma Humans Since 1982

Foto a zdroj: Humans Since 1982

Článek ze dne: 26.2.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588