Děkujeme za přízeň nám i designu!

A Million Times je kinetický obraz ze stovek hodin

A Million Times od Humans Since 1982

Stockholmské umělecké duo Humans Since 1982 představilo v rámci Design Days Dubai své poslední dílo. Přes tři metry široký kinetický obraz s názvem A Million Times je sestaven ze stovek bílých analogových hodin s černými ručičkami. Díky software může být obraz jen pohyblivou dekorací nebo digitálními hodinami.

Humans Since 1982, které tvoří Per Emanuelsson ze Švédska a Bastian Bischoff z Německa, se proslavili v roce 2009, když vyvolali pozdvižení s jejich černým lehátkem s tvarem kříže potaženým pletivem. O rok později si již začali hrát s hodinami a ukazováním času jinak, k čemuž se nejčastěji vrací. Následovaly i experimenty se světly i módními doplňky. Vždy v limitované či jedinečné edici.

A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982

Posledním dílem švédské dvojice je kinetická instalace o rozměru 344 na 180 centimetrů, která je složena z hliníkové desky a 288 bílých hodin. Díky černým hodinovým a minutovým ručičkám o stejné délce je plocha, vypadající z dálky spíše jako obraz, tvořena mnoha pohyblivými segmenty. Díky programování může být na ploše zobrazena neurčená skrumáž čar, vlnění nebo digitální čas. Vše je možné na dálku ovládat přes aplikaci na tabletu iPad.

A Million Times od Humans Since 1982 A Million Times od Humans Since 1982 6 at 6 od Humans Since 1982 The Clock Clock od Humans Since 1982

Stejný způsob ukazování času digitální formou pomocí analogových ukazatelů použili designeři již mnohokrát dříve, naposledy u hodin nazvaných 6 at 6 nebo The Clock Clock. Ve všech případech jde o jedinečné exempláře za astronomické ceny. Poslední výtvor s názvem A Million Times je možné vidět ve Victor Hunt Gallery od 18. do 21. března 2013.

DesignVid.cz nabízí video Kinetický obraz z hodin ukazuje čas nebo se jen vlní

Čtěte všechny články na téma Humans Since 1982

Foto a zdroj: Humans Since 1982

Zpráva ze dne: 26.2.2013
Téma: , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3668
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588