Děkujeme za přízeň nám i designu!

Fabian Oefner fotografuje fascinující hry s barvami

Fabian Oefner a jeho série Black Hole

Fabian Oefner je umělec, který proměňuje jednoduchou a každodenní fyziku na neuvěřitelné umělecké fotografie. Využívá odstředivé síly, zvukových vln, vlastnosti tekutin a aerosolu ke tvorbě svých psychedelických uměleckých děl ve výrazných barevných kombinacích a tvarech. Ve svých dílech přitom zachycuje unikátní momenty vznikající i zanikající během setiny sekundy.

Švýcarský umělec je původem z Curychu a své experimentální projekty na pomezí umění a vědy tvoří převážně v domácích podmínkách. Jeho díla zobrazují běžné přírodní fenomény v netradiční a unikátní podobě atraktivní pro diváky jakéhokoli zaměření. Využívá jak odstředivou sílu při rotačním pohybu, sílu zvukových vln, ale také i rozkladu světla na barevné spektrum.

Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole

Mezi jeho poslední díla patří série pestrobarevných fotografií zobrazujících barevné rotující kruhy. Tato série s příznačným názvem Black Hole je vytvořena v zcela nečekaných podmínkách, kdy různé odstíny akrylových barev jsou aplikovány na kovovou tyč, která je připojena k vrtáku. Při rozpohybování této tyče vytváří odstředivá síla okouzlující barevné struktury, které jsou pomocí fotografické techniky zachyceny v čase.

Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole

Dalším z pozoruhodných projektů Fabiana Oefnera je vizualizace zvuku. Dancing Colours je název jeho další kolekce uměleckých obrazů tvořených kapkami barev zmražených v pohybu vytvořeném zvukovými vlnami vycházejícími z reproduktoru. Autor ve své tvorbě zobrazil také praskající duhovou mýdlovou bublinu v cyklu s názvem Iridient, nebo vytvořil přesnou kopii mlhoviny za pomoci světélkujících konců vláken na obraze s názvem Nebulae.

Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole Fabian Oefner a jeho série Black Hole

Ačkoli je Fabian Oefner studovaný umělec, se nikdy nevzdal své vášně pro vědu. Jak sám říká, propojil své dva velké zájmy v jeden kompaktní celek, který se vzájemně doplňuje. To dokazuje také v díle Millefiori, kde Oefner použil hydorofóbní kapalinu doplněnou o akvarelové barvy, které se spolu s kapalinou v prostředí magnetu formují do barevných struktur a vzorů. Úplně odlišný přístup zvolil v díle Shootout. Zobrazil v něm okamžik průstřelu hliníkových plechovek.

Fabian Oefner a jeho série Dancing Colors Fabian Oefner a jeho série Liquid Jewel Fabian Oefner a jeho série Nebulae Fabian Oefner a jeho série Iridient a Millefiori

Neustálé pozorování  a zkoumání neviditelných aspektů okolního světa je výzvou i pro samotného autora. Oefner tvrdí, že chce zachytit a ukázat světu tyto okamžiky, které nás obklopují neustále i v běžném životě. Své vizuální umělecká díla vytvořil také pro světové společnosti jakou je například i LG.

DesignVid.cz nabízí video Fabian Oefner nafotil vrtačkou rozstřikované barvy

Čtěte další články na téma fotografie a umění

Foto a zdroj: Fabian Oefner

Článek ze dne: 19.10.2013
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Petra Huraiová je studentka průmyslového designu v Bratislavě. Již 15 let se věnuje baletu a navrhuje pro něj taneční kostýmy. Fotografuje, fascinuje ji svět módy a modeling, svět industriálního designu a minimalismu, který se odráží v její tvorbě.
Všechny články od Petra Huraiová | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588