Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vyhlášena soutěž na další objekt Trimo Urban Crash

Trimo Urban Crash 2007: Jelena Grujic a její Relaxation Wall

Po dvou letech byla opět vyhlášena soutěž Trimo Urban Crash, která podněcuje především studenty architektury, aby vymysleli zajímavý objekt, jenž je vhodný na instalaci do města. Vítězný návrh bude opět realizován a výherce získá stáž na londýnské škole AA School of Architecture.

Poprvé byla soutěž vyhlášena v roce 2007 a už nyní se jí zúčastnili studenti ze tří evropských zemí. Ti předkládali maximálně originální, jedineční a kreativní návrhy instalace parteru, který by měl být realizován a umístěn do městské obytné části. Hlavním lákadlem soutěže byla mimo realizace i půlroční stáž na Architectural Association School of Architecture v Londýně.

Trimo Urban Crash 2007: Jelena Grujic a její Relaxation Wall Trimo Urban Crash 2007: Jelena Grujic a její Relaxation Wall Trimo Urban Crash 2007: Jelena Grujic a její Relaxation Wall Trimo Urban Crash 2007: Jelena Grujic a její Relaxation Wall

Vítězkou prvního ročníku se stala Jelena Grujic ze Srbska, která navrhla žlutý objekt nazvaný Relaxation Wall, překládaný jako Místo pro odpočinek ve městě. Ten funguje jako obrovský atypický kus sedacího nábytku a v celé své kráse a tvarové zajímavosti byl realizován a umístěn do zeleně u řeky v obytné části města Ljulbjaně, kde dokonale vyniká.

Trimo Urban Crash 2007: Rok Grdiša a jeho Pavillion Trimo Urban Crash 2007: Rok Grdiša a jeho Pavillion Trimo Urban Crash 2007: Rok Grdiša a jeho Pavillion Trimo Urban Crash 2007: Rok Grdiša a jeho Pavillion

Realizace se naštěstí dostalo i druhému místu, na kterém se umístil Rok Grdiša se svou příznačně nazvanou instalací Pavillion. Ten se skládá z červených v různých úhlech zalamovaných pásů, jež jsou naskládány vedle sebe a postupně se jakoby rozevírají, čímž vytváří zastřešený ochranný objekt rozvíjející se do prostoru. Navíc jsou některé segmenty pásů z vnitřní části vybavené rozptylnými světly, které v noci efektně září.

Vítěze soutěže Trimo Urban Crash 2009, jejíž uzávěrka na odeslání návrhů je do konce ledna 2009, vybere mezinárodní porota z 11 předpokládaně zúčastněných zemí. Vítězný návrh bude opět realizován a umístěn tentokrát do čtvrti Metelkova City v hlavním slovinském městě Ljubljani. Výherce opět získá půlroční letní placenou stáž na londýnské AA School of Architecture.

Foto a zdroj: Trimo Urban Crash

Článek ze dne: 23.12.2008
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588