Děkujeme za přízeň nám i designu!

Madridskou ulici vyzdobila vánoční animace Měsíce

Vánoční instalace v ulicích Madridu jménem Moon od studia Brut Deluxe

Designérské studio Brut Deluxe vytvořilo do rušné ulice Gran Vía v Madridu nevšední vánoční výzdobu. Složena je z 31 světelných LED plátů pnoucích se nad dopravní tepnou. Každý z obrazců ukazuje svítící Měsíc v rozdílné velikosti tak, že projíždějící řidiči jej vidí jako animaci.

Madrid je známých svou každoroční velkou investicí do vánoční výzdoby. Ulice svící ozdobami, stojí zde netradiční vánoční stromky a již pravidelně jsou oslovováni slavní či méně slavní designeři a studia, aby vytvořili světelný projekt s přidanou hodnotou, který by neukazoval jen tradiční motivy. Letošním osloveným je studio Brut Deluxe se sídlem v Německu a Španělsku, které vloni připravilo působivou vánoční instalaci v Berlíně.

Vánoční instalace v ulicích Madridu jménem Moon od studia Brut Deluxe Vánoční instalace v ulicích Madridu jménem Moon od studia Brut Deluxe Vánoční instalace v ulicích Madridu jménem Moon od studia Brut Deluxe Vánoční instalace v ulicích Madridu jménem Moon od studia Brut Deluxe

Brut Deluxe vymyslelo do ulic španělské metropole animaci. Hlavním motivem se jim stal Měsíc, který by se vzdaloval nebo přibližoval. Proto motiv o rozdílné velikosti rozfázovali do 31 snímků, které nechali vyrobit do 31 LED pásů. V ulici Gran Vía pak instalovali motivy v přesné vzdálenosti od sebe. Když pod nimi projíždíte, je to jako byste rychle listovali knihou, nastává kinematografický efekt a Měsíc se hýbe.

Calle de Serrano v Madridu od studia Teresa Sapey v roce 2012 Calle de Serrano v Madridu od studia Teresa Sapey v roce 2012 Calle de Serrano v Madridu od studia Teresa Sapey v roce 2012 Calle de Serrano v Madridu od studia Teresa Sapey v roce 2012

Před dvěma lety se o výzdobu nákupní třídy Calle de Serrano v Madridu postaralo italské studio Teresa Sapey, které zde místo tradičních vložek vytvořilo psychedelické barevné kruhy. Několik kilometrů dlouhou třídu tehdy rozzářily pestré barvy.

Čtěte články na téma Madrid a Vánoce

Foto a zdroj: Brut Deluxe

Článek ze dne: 25.12.2014
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588