Klikněte a napište nám e-mail!

František Skála otevřel v Brně rituální výstavu Tribal

Ukázka z výstavy Tribal výstvarníka Františka Skály

V brněnské Fait Gallery otevřel pompézním úvodem František Skála svou výstavu jménem Tribal. Až do 17. září na ni můžete zhlédnout desítky nových instalací a objektů, které vycházejí z přírody a přirozenosti, jsou nápadité, hravé a samozřejmě typicky skálovské.

“Tribal je rituál – je prohlubováním Skálovského mýtu – je veřejnou vizuální slavností pro publikum, které se nebojí vstoupit do Sálu plného Nástrah, umělecké Zbrojnice Slasti a těší se na Oválný Sál! Zapomeňte na nesnesitelnou plošnost a pseudoostrost v lidské kůži rozpitého tribalového zig-zagu! Sledujte Saculet, zabodněte zrak do Superkompozice, pohlaďte jím bílé neposkvrněné Čepele,” uvádí k výstavě Tribal ve Fait Gallery její kurátor Svätopluk Mikyta.

Ukázka z výstavy Tribal výstvarníka Františka Skály Ukázka z výstavy Tribal výstvarníka Františka Skály Ukázka z výstavy Tribal výstvarníka Františka Skály Ukázka z výstavy Tribal výstvarníka Františka Skály

“Za stěnou je Naxos! Fosilní minulost a Sublimace krásy se staly bezčasovou kulturní zbraní, Světlo se lije a Vlajky se vzpínají! František Skála nanovo provádí útočnou vizuální bravuru – fanouškům i pochybujícím jeho jiskrné oko a pevná ruka provázená citem pro krásu objeveného ponoukají další mytický zážitek přetavený do ostré série nových objektů. Tak jako může být erotika zbraní, mohou být také jeho neoarchetypální zbraně nesoucí stopy sekyrky tesající prakresbu do mléčného plastového bloku erotické,” dodává.

Čtete další články na téma výstava a František Skála

Foto a zdroj: Fait Gallery

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588