Klikněte a napište nám e-mail!

Marek Schovánek vystavuje důvtipnou Propagandu

Marek Schovánek a ukázka z výstavy Propaganda

Už jen do 11. ledna je v pražském Centru současného umění DOX vystavena Propaganda malíře a sochaře Marka Schovánka. Výtvarník poukazující na způsob komunikace ovlivňující názory a postoje obyvatelstva se představuje velkou tématickou retrospektivou. Zároveň je galerií vtipně označován za nejlepšího neznámého umělce na světě.

“Že obraz dokáže vyprávět příběh, nikoho nepřekvapí. Pokud to však platí o celé výstavě, je dobré zpozornět: v tomto případě fungují jednotlivé práce, jako střípky abstraktní mozaiky, které společně dohromady tvoří širší koncept. Není podstatné, zda na první pohled formou a obsahem ‘pasují dohromady’. Naopak: čím rozmanitější se mohou jevit díla prezentovaná na této výstavě, tím širší je záběr sdělení, skrytých odkazů a asociací pro diváka, který se ponoří do proudu vjemů tvořených obrazy, reliéfy a metamorfovanými předměty,” uvádí k výstavě Ulrich Clewing.

Marek Schovánek a ukázka z výstavy Propaganda Marek Schovánek a ukázka z výstavy Propaganda marek-schovanek-propaganda-3.jpg Marek Schovánek a ukázka z výstavy Propaganda

“V případě česko-kanadského umělce Marka Schovánka je výsledek tohoto propojení vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí. Schovánek nám ukazuje temné krajiny a abstraktní pruhy, písmomalby, portréty a ‘fotky’ z reklamních plakátů. Ty pak jako celek tvoří příběh vyprávějící mnohé o stavu a možnostech umění na počátku 21. století,” dodává k výstavě, jehož kurátorkou je Vlasta Čiháková Noshiro.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: DOX

Článek ze dne: 8.1.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588