Děkujeme za přízeň nám i designu!

Jiří Příhoda vystavuje na Trojském zámku obří sochy

Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja

Trojský zámek v Praze otevřel až do konce října 2016 výstavu s názvem Sochy, kde Jiří Příhoda retrospektivní formou prezentuje své dosavadní dílo od osmdesátých let po současnost. Jeho objekty se často pohybují mezi architekturou, prostorovou instalací a výtvarným objektem.

“Jiří Příhoda (narozený v roce 1966) je sochař pohybující se na tenké hraně mezi objektem a architekturou. Jeho monumentální práce navíc často využívají nové technologie a materiály, které autor přebírá z průmyslové výroby. Výchozí tvary a funkce jeho objektů pak spoluvytváří futuristickou atmosféru,” uvádí Galerie hlavního města Prahy k autorovi.

Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja

Organizátoři touto výstavou navazují na loňskou výstavu Václava Cíglera, která se stejně jako tato nachází jak v exteriéru tak v interiéru okolí Trojského zámku. Jiří Příhoda zde představuje zajímavou kombinaci svých starších i zcela nových děl, čili v podstatě se jedná o malou retrospektivní výstavu, která navíc dává samotnému zámku nový rozměr.

Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja Jiří Příhoda a ukázka z výstavy Sochy na Zámku Troja

Mezi nejzajímavější exponáty rozhodně patří dílo nazvané Událost I, které se rozprostírá na rozhraní dvou sálů a ukazuje rovnocennost principu rubu a líce jeho děl. Neméně zajímavé jsou chrliče z newyorské budovy Chrysler Building vyrobené v reálném měřítku. Dalšími vystavenými díly jen například Písečná bouře, Helix nebo instalace mPod.

Čtěte další články na téma socha a výstava

Foto: Jiří Souček
Zdroj: Galerie hlavního města Prahy

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588