Klikněte a napište nám e-mail!

Spacelights je kolekce ručně vyráběných světlotěles

Eva Nečasová a její svítidla pod značkou Spacelights

Designérka a výtvarnice Eva Nečasová už od roku 2011 navrhuje a ručně vyrábí kolekce světlotěles pod značkou Spacelights. Impozantní svítící objekty a světelné instalace jsou inspirovány přírodou či fantaskními světy. Její tvorba nedávno uspěla v soutěži Rozjezdy.

“Unikátní vzhled světelných objektů Spacelights dokáže navodit silnou atmosféru v interiéru. Jejich subtilní konstrukce kombinuje textilní tvorbu, dřevo a 3D tisk. Někdy vznikají na objednávku — přímo na míru prostoru,” uvádí Eva Nečasová ke svým svítidlům Spacelights.

Eva Nečasová a její svítidla pod značkou Spacelights Eva Nečasová a její svítidla pod značkou Spacelights Eva Nečasová a její svítidla pod značkou Spacelights Eva Nečasová a její svítidla pod značkou Spacelights

Její svítidla jsou často inspirována přírodou a proto mají také odpovídající názvy jako Mycelium, Strom, Sumec, V mechu, Montgolfiéry, Divný kníže či cestovní Rybička. Často má každé z vyrobených svítidel i vlastní příběh založený na skutečné události nebo historické události, samozřejmě nechybí přesná datace vzniku. Každý kus je samozřejmě originál.

Čtěte další články na téma světlo

Foto a zdroj: Spacelights

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588