Děkujeme za přízeň nám i designu!

Chiharu Shiota navrhla pro Gucci červený labyrint

Chiharu Shiota a její instalace Gucci Herbarium

Osacká výtvarnice Chiharu Shiota navrhla pro italskou módní značku Gucci jeden ze čtyř pokojů v projektu 4 Rooms. Instalace dostala název Herbarium a celý pokoj byl pokryt spletencem červených provázků, které společně tvoří labyrint. Vybavení pokoje pak ukrývá i nové produkty Gucci.

Novou kolekci značky Gucci se japonská pobočka rozhodla prezentovat velmi netradičním způsobem. V obchodním domě v Tokiu ve čtvrti Ginza vytvořili instalaci čtyři japonští umělci, kteří mohli tvořit ve svém stylu bez omezení. V instalacích se museli objevit potisky květin a zvířat, jimiž je nová kolekce provázena.

Chiharu Shiota a její instalace Gucci Herbarium Chiharu Shiota a její instalace Gucci Herbarium Chiharu Shiota a její instalace Gucci Herbarium Chiharu Shiota a její instalace Gucci Herbarium

Nejpůsobivější pokoj jménem Herbarium navrhla Chiharu Shiota. Místnost je vytapetována květinovými vzory. Od stropu k zemi do různých útvarů jsou pak z červených provázků vytvořena zákoutí, která ukrývají postel, židli či stoličku. Na nich jsou umístěny kabelky, peněženky a další doplňky. Návštěvník si v pokoji připadá jako v labyrintu nebo rudé jeskyni.

gucci-4-rooms-5.jpg Daito Manabe a instalace Gucci Words Mr. a instalace Gucci Garden Trouble Andrew a instalace GucciGhost

Další pokoj navrhl designér, výtvarník a programátor Daito Manabe. Digitálně řešená místnost dostala název Gucci Words a jejím hlavním motivem jsou japonské znaky. Další pokoj nazvaný Gucci Garden navrhl umělec Mr., který je jeden z prvních, který začal využívat ve svém umění Manga. Tento motiv použil i do své instalace. Poslední místnost má název GucciGhost a navrhl ji Trouble Andrew. Je od ostatních oddělena a ve skleněné výloze najdete hororově vypadajícího slona a další předměty.

Čtěte další články na téma Gucci a instalace

Foto a zdroj: Gucci 4 Rooms

Článek ze dne: 21.11.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588