Děkujeme za přízeň nám i designu!

Čeští konceptuální umělci ukazují Nevratný posun

Ukázka z výstavy Nevratný posun

Dům umění města Brna otevřel v úterý pro veřejnost výstavu Nezvratný posun, na kterém se se prezentuje skupina bývalých studentů profesorky Adély Matasové ze dvou jejich ateliérů Konceptuální a intermediální tvorby na pražské UMPRUM a Západočeské univerzity v Plzni. Návštěvníci okusí především tvorbu v oblasti nových médií.

“Koncept výstavy Nevratný posun navazuje na tematizovaný problém odchylek a nerovností (Klatovy, 2016) a vychází oproti předchozímu úzkému propojení s architektonickým prostorem galerie také z úvah o vztahu uměleckého díla k budoucnosti v kontextu sílících sociálních apelů,” uvádí kurátor Jen Kratochvíl k výstavě, která potrvá až do 15. ledna.

Ukázka z výstavy Nevratný posun Ukázka z výstavy Nevratný posun Ukázka z výstavy Nevratný posun Ukázka z výstavy Nevratný posun

Na výstavě prezentuje tvorbu celá řada i dnes již známých umělců jako například Matej Al-Ali, Tomáš Moravec, Petr Dub, Jiří Černický, Martin Kolarov, Kateřina Palešníková, Jakub Choma, Adam Vít, Tereza Fišerová, Evžen Šimera, Zdena Kolečková, Marija Mandić, Pavel Kopřiva, Alena Kotzmannová, Dominik Gajarský, Roman Štětina, Lukáš Machalický, Robert Šalanda, Adéla Matasová, Jan Jakub Kotík, Tomáš Kotík, Barbora B. Němcová, Jan Rous, Aleš Čermák, Eva Sakuma, Michal Sedlák, Tereza Severová, Tereza Velíková, Richard Wiesner a Krištof Kintera.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Dům umění města Brna

Článek ze dne: 22.11.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588