Klikněte a napište nám e-mail!

Francouz nafotil španělskou přírodu s červenou linií

Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja

Francouzský fotograf Nicolas Rivals se vydal na cestu po krásách krajiny Španělska, aby je nafotografoval za setmění s tenkou červenou čárou. Precizně zhotovené fotografie, kde hlavní roli hraje nedotčená krajina a červená linie, nazval La Linea Roja.

Soubor zahrnuje celkem třináct fotografií nafotografovaných v různých místech po celém Španělsku, kde červená světelná čára tvoří podle autora projení mezi mužem a přírodou. Pro Rivalse je červená čára okamžikem poezie, prostředek jak zvýraznit neskutečné scény trvající jen jednu noc.

Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja la-linea-roja-2.jpg Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja

Fotograf chce v divácích vyvolat pocity, které by byl krásné i podivné zároveň. Snímky mají vzdávat čest přírodě a být zároveň svatokrádeží. Celkově pak jde o estetický výzkum tvarů zapojených do dialogu s přírodou. Na snímcích vidíme nejčastěji čistou čáru, ale objevuje se i trojúhelník, obdélník či jiné geometrické tvary. Fotografie byly pořízeny pomocí fotoaparátu a laseru.

Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja Nicolas Rivals a soubor fotografií La Linea Roja

Nicolas Rivals se věnuje fotografováním architektury ve spojení se světelnými instalacemi, interiérové i portrétní fotografii. La Linea Roja je jeho prvním souborem čistě z přírody.

Čtěte další články na téma fotografie

Foto a zdroj: Nicolas Rivals

Článek ze dne: 27.11.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588