Klikněte a napište nám e-mail!

Praha vystavuje americkou grafiku za tři století

Ukázka z výstavy Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu

Národní galerie v Praze pořádá ve Veletržním paláci až do 8. ledna výstavu s dlouhým názvem Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu. V expozici najdeme přes 140 uměleckých děl od slavných umělců jako například Jackson Pollock, Roy Lichtenstein, Andy Warhol, Jasper Johns a mnohých dalších.

“Výstava Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu nabízí přitažlivý pohled na historii a kulturu severní Ameriky od počátku 18. století až do současnosti. Více než 140 unikátních grafických listů chronologicky představuje americkou grafickou tvorbu od koloniální doby objevování nové země, po té například z období americké občanské války, zachycuje rozvoj tamní kultury koncem 19. a během 20. století až téměř do současnosti,” uvádí pořádající Národní galerie v Praze.

Ukázka z výstavy Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu Ukázka z výstavy Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu Ukázka z výstavy Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu Ukázka z výstavy Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu

“Pro nás jsou zajímavá například poněkud exotická témata, jako jsou portréty původních obyvatel severní Ameriky, ‘portréty’ amerického ptactva v životní velikosti, nebo závody parníků na Mississippi. Unikátní autorské lepty Jamese Whistlera představují tohoto významného umělce z jiného pohledu, než jsme zvyklí. Řada grafik z počátku 20. století představuje obě strany ‘amerického snu’, po té reakce na války v Evropě a vlivy evropského umění. Samozřejmě nechybí grafiky ikon pop-artu a autorské tisky významných umělců konce 20. století,” doplňuje.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Národní galerie v Praze

Článek ze dne: 30.11.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588