Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vídeň vystavuje velké pointilisty i díla Van Gogha

Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina

Ve vídeňské galerii Albertina můžete do 8. ledna navštívit jednu z největší krátkodobých výstav pointilismu v Evropě. Výstava nazvaná Seurat, Signac, Van Gogh, podle největších vystavených mistrů. Expozice vás provede příběhem pointilismu až do 30. let minulého století.

Když v roce 1891 náhle ve 31 letech zemřel francouzský malíř Georges Seurat, jeho starší kolega Camille Pissarro už tušil, že Seurat vynalezl něco převratného. A měl pravdu. Seurat byl vynálezcem pointilismu, tedy techniky, kde se na plátno nanášejí malé od sebe vzdálené body v základních barvách, které pak vytváří dojem mnoha různých barev.

Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina

Albertina ve své velké expozici nabízí na 100 děl největších pointilistů. Největší zastoupení má samozřejmě Georges Seurat a jeho následovník Paul Signac. Vystavena jsou i díla Vincenta van Gogha, který se věnoval více uměleckým směrům, mimo jiné i pointilismu. Výstava nenabízí pouze obrazy, ale také akvarely a kresby.

Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina Vybraná díla z výstavy Seurat, Signac, Van Gogh v galerii Albertina

Mimo tyto hlavní lákadla výstavy jsou vystavena i díla od Théo van Rysselberghe či Henri-Edmond Cross, který se věnoval spíše krajinám. Kurátoři výstavy návštěvníky provedou celou érou pointilismu a od jeho vzniku v roce 1886 až do 30. let minulého století. Ukáží rozmanitou škálu děl od krajin, portrétů až po zátiší a ozřejmí důležitost tohoto uměleckého směru pro další výtvarné směry, společenský vývoj i inspiracemi pro design.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Albertina

Článek ze dne: 17.12.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588