Děkujeme za přízeň nám i designu!

Svätopluk Mikyta v Brně vystavuje Ornamentianu

Svätopluk Mikyta a ukázka z výstavy Ornamentiana

Původem slovenský výtvarník Svätopluk Mikyta vystavuje do poloviny ledna 2017 v brněnské Fait Gallery. V expozici nazvané Ornamentiana najdeme několik různorodých výtvarných objektů na pomezí instalací a soch. Dominantou je levitující zvlněná struktura nesoucí velkou kolekci fotografií soustředěných do ornamentů.

“Svätopluk Mikyta ve své práci dlouhodobě experimentuje s materialitou a vizualitou, hravě přeskupuje potenciál existujícího směrem do minulosti i budoucnosti. Jeho tvorba je hauntologická (Derrida), tzn., že jeho témata a kreativní proces jsou poznamenané ‘vykolejeným časem’,” uvádí k autorovi kurátorky výstavy Lucia Tkáčová a Anetta Mona Chisa.

Svätopluk Mikyta a ukázka z výstavy Ornamentiana Svätopluk Mikyta a ukázka z výstavy Ornamentiana Svätopluk Mikyta a ukázka z výstavy Ornamentiana Svätopluk Mikyta a ukázka z výstavy Ornamentiana

“Neřeší časový bod čistého původu, vždy pouze nepřítomnou přítomnost: velké a malé dějiny, remixování znaků a symbolů, navrhování nových ikonografií, vzorky nových kolektivních pamětí, alternativy tunelů reality, vytváření nových začátků a nových konců, recyklace staré gramatiky, vyřazených knih a odhozených materiálů,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava a Brno

Foto: Tomáš Hliva
Zdroj: Fait Gallery

Článek ze dne: 20.12.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588