Klikněte a napište nám e-mail!

Londýn má vánoční strom ukrytý v obří kostce ledu

Alex Chinneck a jeho vánoční stromek Ice Cube na King’s Cross

Britský umělec Alex Chinneck vytvořil letošní vánoční stromek na King’s Cross. Obří strom je zalit v kostce ledu, která je ze čtyř svých stran průhledná, takže stromek uvnitř je dobře vidět. Strom či spíše vánoční umělecké dílo, bude v Londýně přístupné do 1. ledna 2017.

Alex Chinneck značil své vánoční dílo slovy: “Boj proti požáru zmrzlinou.” Sedm metrů vysoká kostka ledu stojící na Granary Square je ve skutečnosti pryskyřice, která odolá jakémukoliv počasí lépe než led. Uvnitř ukrytý strom je 518 centimetrů vysoký a zdobený 1 200 světýlky.

Alex Chinneck a jeho vánoční stromek Ice Cube na King’s Cross Alex Chinneck a jeho vánoční stromek Ice Cube na King’s Cross Alex Chinneck a jeho vánoční stromek Ice Cube na King’s Cross Alex Chinneck a jeho vánoční stromek Ice Cube na King’s Cross

Umělec chtěl dosáhnout u svého díla maximální přesvědčivosti a tak do okolních fontán nalil 250 kilogramů vosku, který imituje roztátý led z kostky. Alex Chinneck je známý svými díly ve veřejném prostoru. Nejvíce zaujal domy, kterým chybí důležité části nebo stavbami, které se roztékají.

Čtěte další články na téma Vánoce

Foto a zdroj: Alex Chinneck

Článek ze dne: 24.12.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588