Klikněte a napište nám e-mail!

Magdalena Jetelová vystavuje instalaci Dotek doby

Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci

V pražském Veletržním paláci byla v pátek pro veřejnost otevřena výstava Dotek doby, která je jednou velkou speciální výtvarnou instalací Magdaleny Jetelové. Malá dvorana se do 19. listopadu (prodlouženo) celá proměnila v rozšířené pole, jenž má návštěvníkovi umožnit setkání s autorčiným způsobem myšlením a prací.

“Prostor galerie se stává místem umění, které může být nahlíženo hned z několika perspektiv. Prezentovaná instalace intervenuje a vede dialog s architekturou Veletržního paláce a zároveň připomíná zničenou krajinu evokující pocit nestability a křehkosti globální socio-politické situace a nutící diváka se ptát dále: Kdo je vůdčí osobností tohoto světa? Kdo má v rukou moc? Jak reagovat, když krajina, na kterou se díváme, už nadále nevypadá idylicky?” uvádí kurátorka výstavy Milena Kalinovská.

Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci

“Krajina je nositelem historie, která je skrytě vepsána do jejího povrchu. Člověk kráčející krajinou se zároveň zakouší kolektivní paměť.  Práce Magdaleny Jetelové pokračuje i do přilehlého výstavního prostoru v mezaninu, kde se diváci mohou seznámit s výběrem autorčiných prací od počátku 80. let,” dodává.

Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci Magdalena Jetelová a instalace Dotek doby ve Veletržním paláci

Magdalena Jetelová je uznávaná česká fotografka a výtvarnice. Narodila se v roce 1946 a vystudovala pražské AVU. Je známá svými monumentálními instalacemi jako například Domestikace pyramid, která putovala po mnoha zemích Evropy, dýmová instalace Realizace v Šárce nebo Židle.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Národní galerie v Praze

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588