Děkujeme za přízeň nám i designu!

V Benátkách byla vztyčena zlatá socha Golden Tower

James Lee Byars a socha The Golden Tower v Benátkách

V rámci Biennale Arte 2017 v Benátkách, které bude zahájeno v sobotu a potrvá do 26. listopadu, byla v centru města vztyčena socha falických tvarů s názvem The Golden Tower. Navrhl ji uznávaný výtvarník James Lee Byars a má výšku 20 metrů. Symbolizovat má maják.

Nepřehlédnutelnou sochu The Golden Tower, kterou najdeme v benátské čtvrti Dorsoduro, navrhl Byars jako obrovský maják, který má přemoci nebesa a zemi a sjednotil lidstvo. Monument má překonat vznešenost majáku Alexandrie. Kurátor tohoto díla popisuje sochu jako metaforu na posvátnou horu, jako pozlacený stroj na počet bohů.

James Lee Byars a socha The Golden Tower v Benátkách James Lee Byars a socha The Golden Tower v Benátkách James Lee Byars a socha The Golden Tower v Benátkách James Lee Byars a socha The Golden Tower v Benátkách

Přesně 20 metrů velký pozlacený sloup se zaoblenou špičkou se o kousek tyčí nad okolní domy a díky zlatému povrchu odráží příjemné teplé světlo a doplňuje sluneční svit. Nápad na sochu se zrodil v roce 1974. Socha byla poprvé vystavena v roce 1990 v jedné z německých bank, nyní je poprvé vystavena veřejně.

Čtěte další články na téma socha a Benátky

Foto a zdroj: Michael Werner Gallery

Článek ze dne: 12.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588