Děkujeme za přízeň nám i designu!

Jeff Koons vystavil v New Yoku obří sochu baleríny

Jeff Koons a socha Seated Ballerina v New Yorku

Slavný americký umělec Jeff Koons vystavil v New Yorku před Rockefellerovým centrem obří nafukovací sochu sedící baleríny. Dílo nazvané Seated Ballerina má výšku 13,7 metru a vychází ze stejnojmenné menší sochy. Oproti svému vzoru je vyrobena z nafukovacího materiálu.

Jeff Koons je jeden z nejoceňovanějších umělců současnosti. Slavným se stal především díky vyobrazováním běžných až banálních předmětů, které přenášel do světa umění jako sochy, obrazy či instalace. Jeho nejslavnější se staly kovové sochy z balónků a nafukovací série různých předmětů, které jsou také vyrobeny z kovu.

Jeff Koons a socha Seated Ballerina v New Yorku Jeff Koons a socha Seated Ballerina v New Yorku Jeff Koons a původní socha Seated Ballerina Jeff Koons a eho nejslavnější sochy

Právě dvoumetrová kovová socha Seated Ballerina ze série Antiquity z let 2010 až 2015 se Koonsovi předlohou pro vytvoření 13,71 metru vysoké stejnojmenné nafukovací sochy. Symbolizovat má moderní pojetí bohyně Venuše a symbolizovat má krásu a propojení. I když je vyrobena z nylonu, i tak její zrcadlový povrch odráží každého diváka. Vystavena bude do 2. června 2017.

Čtěte další články na téma socha a Jeff Koons

Foto a zdroj: APF a Jeff Koons

Článek ze dne: 18.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588