Klikněte a napište nám e-mail!

Sculpture Line ukazuje v pražských ulicích 21 soch

Sculpture Line 2017 v Praze

Až do 30. září se máte možnost na různých místech po Praze setkat s uměním ve veřejném prostoru. Celkem 21 soch od různých umělců po hlavním městě rozesel třetí ročník festivalu Sculpture Line, který probíhá každoročně v létě po dobu čtyř měsíců. Letos se můžete těšit na sochy od Olbrama Zoubka ši Marca Mosera.

“Již třetí ročník sochařského festivalu Sculpture Line Vám opět představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců pod širým nebem, přímo v ulicích hlavního města Prahy. Kromě frekventovaných míst budete mít možnost jednotlivé sochy vnímat i v kontextu specifických, méně očekávaných a speciálně vybraných lokací. Každá ze zastávek této ’sochařské linky’ je unikátní autorskou poctou Praze jako magickému městu, neustále inspirujícímu k novým kreativním příběhům,” uvádí organizátoři akce.

Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze

“Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům metropole. Sculpture Line je dlouhodobým konceptem, který má za cíl stát se novou tradicí. Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu ’sochařskou linkou’ a užijte si tuto unikátní letní výstavu,” dodávají s tím, že všechny sochy jsou přístupné zdarma.

Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze

Sochy jsou soustředěné předem na frekventovaná místa v centru Prahy. Na náměstí Republiky vystavuje Tony Cragg, před obchodním domem Kotva vystavuje Andrej Margoč, ve Františkánské zahradě uvidíte sochu od Jaroslava Koléška,     Novoměstská radnice nabízí sochy od Veroniky Kudláčkové Psotkové, Novoměstská radnice sochu Rektor od Olbrama Zoubka, ve Vltavě u Mánesa vystavuje Chobotnici Viktor Paluš, před Tančícím domem je socha Marca Mosera, na Vyšehradě uvidíte sochu Antonína Kašpara, na Andělu sochu Olbrama Zoubka a v areálu Ministerstva kultury umístil sochu Jan Kovářík.

Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze Sculpture Line 2017 v Praze

Na Malostranském náměstí vystavuje František Skála svůj Prastánek, v Botanické zahradě uvidíte sochu Jana Dostála, v Pavilonu B.Braun Dialog vystavuje Alexandra Koláčková, Bobová dráha na Proseku nabízí sochu Václava Fialy a Štěpána Šefra, na náměstí Jiřího z Poděbrad je umístěna socha od Alexandry Koláčkové, The Park na Chodově vystavuje Ruku od Moniky Horčicové a sochy od Ondřeje Olivy, v Dolních Břežanech pobíhá Hyena od Jana Dostála, umístěno zde je křeslo od Alexandry Koláčkové a socha od Stefana Milkova.

Čtěte další články na téma události a socha

Foto a zdroj: Sculpture Line

Článek ze dne: 1.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588