Klikněte a napište nám e-mail!

Češi a Slováci vystavují v Praze umění na téma Figura

Ukázka z výstavy Médium: figura v Galerii hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy otevřela v Colloredo-Mansfeldském paláci novou výstavu s názvem Médium: Figura. Čeští a slovenští umělci zde představují svou tvorbu, kterou sice spojuje téma figury jako média, ale technika zpracování není pouze sochařská. Do 8. října se tak na zdarma přístupné výstavě můžeme setkat s videem, fotografiemi či instalace.

“Výstavní projekt se neomezuje pouze na klasické sochařské pojetí, ale na figuru jako médium, k němuž je možné se vztahovat prostřednictvím historických i osobních odkazů. Od řeckého kanonického zobrazení (Roman Štětina) přes práci s videem (Eva Koťátková), filmovým pásem (Ján Mančuška), fotografií (Jiří Thýn) až po instalaci (Pavla Sceranková, Jan Boháč) a performance (Roman Ondák),” uvádí kurátorka Sandra Baborovská.

Ukázka z výstavy Médium: figura v Galerii hlavního města Prahy Ukázka z výstavy Médium: figura v Galerii hlavního města Prahy Ukázka z výstavy Médium: figura v Galerii hlavního města Prahy Ukázka z výstavy Médium: figura v Galerii hlavního města Prahy

“Figura je na výstavě široce tematizovaná jako literární postava (Viktor Dedek), socha s narativními prvky (Dominik Lang) a zároveň jako „médium“ či východisko ke zkoumání sebe sama (Barbora Fastrová + Johana Pošová) a mezilidských vztahů (Marie Tučková, Valentýna Janů),” dodává. Součástí výstavy je i každodenní (krom pondělí) půlhodinová performance Teaching to Walk výtvarníka Romana Odaka. Vstup je stejně jako na výstavu zdarma.

Čtěte další články na téma výstava a socha

Foto a zdroj: Galerie hlavního města Prahy

Článek ze dne: 21.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588